تبریز ۲۰۱۸ در بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی
تبریز ۲۰۱۸ در بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

مدیر‌ کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی گفت: قصه‌گویان برتر آذربایجان شرقی به بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، هادی یوسف‌زاده با اعلام این خبر افزود: رقابت قصه‌گویان منتخب استان برای حضور در مرحله‌ منطقه‌ای بیستمین جشنواره […]

مدیر‌ کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی گفت: قصه‌گویان برتر آذربایجان شرقی به بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، هادی یوسف‌زاده با اعلام این خبر افزود: رقابت قصه‌گویان منتخب استان برای حضور در مرحله‌ منطقه‌ای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ( ۱۲ و ۱۳ مهرماه ) در تبریز برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: فرآیند انتخاب و معرفی قصه‌گویان برتر استان از ابتدای شهریور ماه سال جاری با اجرای جشن‌های قصه‌گویی در سراسر استان آغاز و بیش از ۲۰۰ قصه‌گو شامل؛ پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، مربیان کانون و نوجوانان علاقه‌مند در این رقابت حضور داشتند.
وی در عین حال افزود: هیئت انتخاب جشنواره استانی طی چهار روز قصه‌های اجرا شده را بررسی کرده و در نهایت ۲۴ قصه‌گو در بخش‌های مختلف برای رقابت در مرحله استانی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۱۲ و ۱۳ مهرماه در مجتمع فرهنگی هنری کانون تبریز حاضر خواهند شد.
مدیر کل کانون استان تصریح کرد: با اجرای این جشنواره ۹ نفر از برگزیدگان قصه‌گویی به مرحله منطقه‌ای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی معرفی می‌شوند.
یوسف‌زاده توسعه و تعمیق فرهنگ قصه‌گویی در بین خانواده‌ها و معرفی استعدادهای قصه‌گویی در بین کودکان و نوجوانان و دیگر علاقه‌مندان را از جمله اهداف برگزاری جشنواره قصه‌گویی عنوان کرد.
وی افزود: محتوای تعدادی از قصه‌ها در راستای معرفی تبریز و با هدف مشارکت قصه‌گویان در فعالیت‌های فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ اجرا می‌شود.
گفتنی است، تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام انتخاب شده است.