تاکید وزیر خارجه کشورمان بر تاثیر نامه‌نگاری‌های غیردیپلماتیک بر شأن جمهوری اسلامی
تاکید وزیر خارجه کشورمان بر تاثیر نامه‌نگاری‌های غیردیپلماتیک بر شأن جمهوری اسلامی

وزیر امور خارجه بر تاثیر نامه‌نگاری‌های غیردیپلماتیک بر شأن جمهوری اسلامی تاکیدکرد. به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: نشست مشترک وزارت خارجه با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، شرایط خوبی را فراهم کرد تا از نظرات کارشناسی اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برخوردار […]

وزیر امور خارجه بر تاثیر نامه‌نگاری‌های غیردیپلماتیک بر شأن جمهوری اسلامی تاکیدکرد.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: نشست مشترک وزارت خارجه با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، شرایط خوبی را فراهم کرد تا از نظرات کارشناسی اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برخوردار شویم زمینه برای تقویت همکاری‌ها فراهم شود.

تشکیل کمیته مشترک وزارت خارجه و کمیسیون اقتصادی مجلس برای پیگیری تعهدات برنامه ششم توسعه

وزیر امور خارجه ادامه داد: در این جلسه مشترک، پیشنهاد اجرایی و عملیاتی از سوی نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی در در رابطه با  تشکیل کمیته مشترک وزارت خارجه و این کمیسیون در راستای پیگیری تعهدات مختلف در حوزه برنامه ششم توسعه و همچنین پیگیری وظایف وزارت خارجه در حوزه اقتصاد مقاومتی مطرح شد.

وی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری نشست مشترک وزارت خارجه با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در این نشست مشترک معاونان وزرات خارجه، گزارشی در خصوص اقدامات وزارت امور خارجه برای تسهیل روابط اقتصادی با کشورهای خارجی به نمایندگان ارائه شد.

وزیر امور خارجه در خصوص تاثیر نامه های غیر دیپلماتیک و تأثیرات آن بر شأن جمهوری اسلامی گفت: طبیعت کار دیپلماتیک ایجاب می کند برخی از شئونات در این حوزه رعایت شود و زمانی که خارج از شئونات کاری انجام شود بیانگر این است روابط خارجی بیشتر موضوع سیاست داخلی است تا موضوع امنیت ملی.