خبرگزاری میزان – سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان البرز با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌های عضو در دادگستری استان البرز برگزار شد. حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در این نشست با اشاره به اهمیت فضای مجازی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شورای […]

خبرگزاری میزان – سومین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان البرز با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌های عضو در دادگستری استان البرز برگزار شد.

حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در این نشست با اشاره به اهمیت فضای مجازی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا گفت: این ویژگی نیازمند آن است که دستگاه‌های متولی نظارت دقیق و منسجمی بر فعالیت‌های نامزد‌ها و هواداران آن‌ها در این فضا داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان تجربه موفق دادستانی کرج در انتخابات اخیر مجلس و برگزاری نشست توجیهی برای نامزد‌ها تصریح کرد: فرمانداری‌ها نسبت به برگزاری جلسات توجیهی برای نامزد‌ها و نمایندگان آن‌ها اقدام کنند تا شرایط و ضوابط برگزاری انتخابات و چارچوب‌های قانونی موجود تبیین شود.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به اینکه تاکنون پرونده قضایی در خصوص انتخابات در استان البرز تشکیل نشده است، بر لزوم تذکر به افرادی که در صدد قانون شکنی هستند، تاکید کرد.

مددی با تاکید بر اینکه دادستانی در انتخابات پیش رو نظارت قانونی بیشتری خواهد داشت نسبت به هرگونه سوء استفاده از امکانات دولتی از جمله شهرداری ها، دستگاه‌های خدمات‌رسان و دولتی علیه یا له نامزد‌ها هشدار داد و متذکر شد: تعقیب قضایی و تسریع در رسیدگی قانونی به جرایم در انتظار متخلفان خواهد بود.

وی بر لزوم اتخاذ تدابیری برای رعایت نکات بهداشتی در حوزه‌های اخذ رای تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های متولی نسبت به ضدعفونی محیط، صندوق اخذ رای و لوازم موجود در شعب، استقرار اقلام ضدعفونی و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی اقدام کرده و به عموم مردم برای اطمینان از رعایت نکات بهداشتی در اجرای انتخابات اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/