تامین شرایط  روستاهایی الحاق شده به شهر، وظیفه شهرداری است
تامین شرایط  روستاهایی الحاق شده به شهر، وظیفه شهرداری است

فرماندارتبریز گفت: به روستاهایی بدون دهیاری که به شهر الحاق شده اعتباری واریز نخواهد شد چراکه با توجه به ملحق شدن به شهر قانونا نمی‌توان اعتباری واریز و هزینه کرد و تأمین شرایط وظیفه شهرداری است. به گزارش قلم پرس، علیار راستگو بعد از ظهر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی شهرستان تبریز در خصوص تخصیص اعتبار […]

فرماندارتبریز گفت: به روستاهایی بدون دهیاری که به شهر الحاق شده اعتباری واریز نخواهد شد چراکه با توجه به ملحق شدن به شهر قانونا نمی‌توان اعتباری واریز و هزینه کرد و تأمین شرایط وظیفه شهرداری است.

به گزارش قلم پرس، علیار راستگو بعد از ظهر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی شهرستان تبریز در خصوص تخصیص اعتبار به روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری، بابیان اینکه تا به امروز اعتبارات تخصیص داده‌شده و تا پایان نیز واریز خواهد شد، اظهار داشت: این منطقه عشایری تبریز رینگ گردشگری بوده و سه شهرستان را به یکدیگر ارتباط می‌دهد.

وی افزود: درگذشته مشکلات قانونی در نحوه و فرایند پرداخت اعتبارات به دستگاه‌های اجرایی از طریق فرمانداری وجود داشت که در سال ۹۶ طی نشستی با دیوان محاسبات حل‌وفصل شد.

فرماندار تبریز با اشاره به تخصیص حدود یک میلیارد اعتبار به فرماندار در خصوص روستاهای فاقد دهیاری خاطرنشان کرد: مبلغ تخصیص داده‌شده تنها برای روستاهای فاقد دهیاری بوده و در جای دیگری نمی‌شود هزینه کرد و البته تا جایی که امکان داشته باشد برای رفع مشکلات کمک خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه همه عشایر مولد هستند و بدون کمترین بهره‌مندی به نیازهای شهری تولیدات دامی بر عهده‌دارند، گفت: در این منطقه تنها موضوع آسفالت باقی‌مانده که برای آن تصمیم‌گیری می‌شود.

راستگو در رابطه با وضعیت روستاهایی که به شهر ملحق شده‌اند، بیان کرد: به روستاهایی بدون دهیاری که به شهر الحاق شده اعتباری واریز نخواهد شد چراکه با توجه به ملحق شدن به شهر قانونا نمی‌توان اعتباری واریز و هزینه کرد و تأمین شرایط وظیفه شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: این اعتبارات قانونی بوده و قطعاً ادامه خواهد داشت و در خصوص جذب اعتبارات سال جاری تا خرداد سال ۹۸ فرصت داریم.