برش نفیس‌ترین فرش قرآنی جهان اسلام در تبریز
برش نفیس‌ترین فرش قرآنی جهان اسلام در تبریز

آئین برش نفیس ترین فرش قرآنی جهان اسلام با حضور شهرداران تهران و تبریز، در تبریز برگزار شد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، امروز علی‌رضا زاکانی شهردار تهران به همراه یعقوب هوشیار شهردار تبریز با حضور در دانشگاه هنر اسلامی، صفحاتی چند از نفیس ترین فرش قرآنی جهان اسلام را برش داد. فرش تمام ابریشمی […]آئین برش نفیس ترین فرش قرآنی جهان اسلام با حضور شهرداران تهران و تبریز، در تبریز برگزار شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، امروز علی‌رضا زاکانی شهردار تهران به همراه یعقوب هوشیار شهردار تبریز با حضور در دانشگاه هنر اسلامی، صفحاتی چند از نفیس ترین فرش قرآنی جهان اسلام را برش داد.

فرش تمام ابریشمی کل قرآن در ۱۶۰ رویه با رج‌شمار عرضی ۸۰ و طولی ۱۶۰ گره رنگرزی طبیعی در ۲۰ رنگ است. هر رویه فرش شامل ۲۸ سطر با خط ایرانی استاد احمد نی‌ریزی منقوش به حاشیه در ابعاد ۹۰در ۶۰ سانتی متر است و هر صفحه در مدت حدود ۱۶ ماه با بافندگان استادکار و ماهر بصورت دو رویه بافته شده است.

قسمت تمام شده حدود ۷۲ رویه از ۱۶۰ رویه است و آماده سازی نقشه آن بصورت کامپیوتری بوده و رنگرزی مصالح بکار رفته به روش سنتی و گیاهی انجام شده است.

انتهای پیام/