بررسی مشکلات ارزی تولیدکنندگان آذربایجان شرقی با حضور قائم‌مقام بانک مرکزی
بررسی مشکلات ارزی تولیدکنندگان آذربایجان شرقی با حضور قائم‌مقام بانک مرکزی

طی جلسه‌ای با حضور دکتر اکبر کمیجانی قائم‌مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، علی جهانگیری معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و محمدرضا جلیل زاده مشاور استاندار آذربایجان شرقی مسائل و مشکلات ارزی، ریالی و بانکی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی موردبحث و بررسی قرار گرفت. معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه این […]

طی جلسه‌ای با حضور دکتر اکبر کمیجانی قائم‌مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، علی جهانگیری معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و محمدرضا جلیل زاده مشاور استاندار آذربایجان شرقی مسائل و مشکلات ارزی، ریالی و بانکی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی موردبحث و بررسی قرار گرفت.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه این نشست گفت: نشست فوق به‌منظور بررسی دقیق آخرین وضعیت دریافت ارز توسط فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استان و ارائه گزارشی از آخرین شرایط مالی و مشکلات بانکی در محل دفتر دکتر کمیجانی تشکیل شد.

علی جهانگیری، تخصیص ارز به تولیدکنندگان بر مبنای اولویت‌بندی‌های تخصصی را یکی از درخواست‌های استان در این نشست عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حجم وسیعی از درخواست‌های ثبت سفارش به‌منظور دریافت ارز انجام‌شده است اما اینکه این درخواست‌ها صرفاً بر مبنای تاریخ ثبت اولویت‌بندی شوند صحیح نیست.

وی گفت: اگر اولویت‌بندی‌ها  بر مبنای نیاز ضروری استان و توسط مسئولان مربوطه استانی انجام شود بدون شک از مشکلات آتی جلوگیری خواهد شود.

جهانگیری خواستار تفویض اختیارات به استان‌ها شد و خاطرنشان کرد:مدیران اقتصادی استان با شناختی که در طول سالیان متمادی از تولید و صنعت استان دارند بدون شک می‌توانند نقش مهمی را دراین‌بین ایفا کنند و در امر اولویت‌بندی و تخصیص ارز به‌موقع به واحدهایی که نیاز اساسی دارند در کنار صنعت و تولید باشند.

وی افزود: در این جلسه همچنین از دکتر کمیجانی و مدیران ارشد بانک ملی دعوت کردیم تا با حضور در استان از نزدیک در جریان مشکلات تولیدکنندگان قرار گیرند.