طی جلسه‌ای با حضور دکتر اکبر کمیجانی قائم‌مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، علی جهانگیری معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و محمدرضا جلیل زاده مشاور استاندار آذربایجان شرقی مسائل و مشکلات ارزی، ریالی و بانکی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی موردبحث و بررسی قرار گرفت.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه این نشست گفت: نشست فوق به‌منظور بررسی دقیق آخرین وضعیت دریافت ارز توسط فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استان و ارائه گزارشی از آخرین شرایط مالی و مشکلات بانکی در محل دفتر دکتر کمیجانی تشکیل شد.

علی جهانگیری، تخصیص ارز به تولیدکنندگان بر مبنای اولویت‌بندی‌های تخصصی را یکی از درخواست‌های استان در این نشست عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حجم وسیعی از درخواست‌های ثبت سفارش به‌منظور دریافت ارز انجام‌شده است اما اینکه این درخواست‌ها صرفاً بر مبنای تاریخ ثبت اولویت‌بندی شوند صحیح نیست.

وی گفت: اگر اولویت‌بندی‌ها  بر مبنای نیاز ضروری استان و توسط مسئولان مربوطه استانی انجام شود بدون شک از مشکلات آتی جلوگیری خواهد شود.

جهانگیری خواستار تفویض اختیارات به استان‌ها شد و خاطرنشان کرد:مدیران اقتصادی استان با شناختی که در طول سالیان متمادی از تولید و صنعت استان دارند بدون شک می‌توانند نقش مهمی را دراین‌بین ایفا کنند و در امر اولویت‌بندی و تخصیص ارز به‌موقع به واحدهایی که نیاز اساسی دارند در کنار صنعت و تولید باشند.

وی افزود: در این جلسه همچنین از دکتر کمیجانی و مدیران ارشد بانک ملی دعوت کردیم تا با حضور در استان از نزدیک در جریان مشکلات تولیدکنندگان قرار گیرند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :