بررسی آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و پروژه‌های ورزشی استان/ اتمام ۴ پروژه ورزشی استان در سال جاری
بررسی آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و پروژه‌های ورزشی استان/ اتمام ۴ پروژه ورزشی استان در سال جاری

در دیدار مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور با استاندار آذربایجان شرقی، آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و پروژه‌های عمرانی حوزه ورزش استان بررسی شد. استاندار آذربایجان شرقی در این دیدار با بیان اینکه امکانات و زیرساخت‌های ورزشی استان وضعیت مناسبی ندارد، خواستار نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان برای جبران کمبودها و رفع نواقص […]


در دیدار مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور با استاندار آذربایجان شرقی، آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و پروژه‌های عمرانی حوزه ورزش استان بررسی شد.

استاندار آذربایجان شرقی در این دیدار با بیان اینکه امکانات و زیرساخت‌های ورزشی استان وضعیت مناسبی ندارد، خواستار نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان برای جبران کمبودها و رفع نواقص استان در این حوزه شد.
 
عابدین خرّم اظهار داشت: سرانه فضاهای ورزشی و امکانات و زیرساخت‌های ورزشی استان متناسب با سابقه  و افتخارات تبریز و آذربایجان شرقی در عرصه ورزش نیست و مردم استان و ورزشکاران در این خصوص بحق انتظار حمایت دارند.
 
وی گفت: در بسیاری از شهرهای استان، فضاهای ورزشی مناسب وجود ندارد که این وضعیت، حوزه ورزش قهرمانی و حضور ورزشکاران استان در مسابقات ملی و بین‌المللی را هم تحت تاثیر قرار داده است.
 
خرّم افزود: در حال حاضر بخشی از تجهیزات و اماکن ورزشی استان فرسوده شده و در برخی از پروژه‌های افتتاح‌شده شاهد نواقص قابل توجه هستیم که ورزشگاه یادگار امام تبریز از جمله این پروژه‌هاست.
 
استاندار آذربایجان شرقی گفت: تعدادی از رشته‌های ورزشی را در قالب مسئولیت اجتماعی کارخانجات و واحدهای صنعتی، تحت حمایت قرار داده‌ایم؛ اما همه این اقدامات، وابسته به زیرساخت است که در این زمینه نیازمند نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان هستیم.
 
وی افزود: بخشی از پروژه‌های ورزشی استان جزو پروژه‌های سفر استانی رئیس جمهور پیشنهاد شده است و امیدواریم با همت و تلاش جهادی مدیران حوزه ورزش شاهد تحولات خوبی در سال‌های آینده باشیم.
 
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور هم در این دیدار گزارشی از اقدامات این شرکت در حوزه ساخت و توسعه فضاهای ورزشی ارائه کرد و گفت: مهم‌ترین رویکرد ما در ۶ ماه گذشته، جلوگیری از اتلاف منابع و حذف رانت در پروژه‌های عمرانی ورزش بوده است و معتقدیم که امروز بیشتر از منابع مالی، به حضور مدیرانی دلسوز و باانگیزه نیاز داریم.
 
علیرضا عاصم یوسفی با تأکید بر اینکه تمام توان خود را برای رفع نواقص و توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان آذربایجان شرقی به کار می‌گیریم، افزود: طی بازدیدی که از برخی اماکن ورزشی استان داشتیم، مقرر شد که استخر قهرمانی تبریز و ورزشگاه ملکان تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد و علاوه بر آن، بازسازی پیست ورزشگاه‌های یادگار امام تبریز و مراغه را هم امسال اجرا می‌کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۳۰۰ پروژه نیمه‌تمام ورزشی در کشور داریم که در ماه‌های گذشته ۲۸۸ پروژه را فعال کرده‌ایم، گفت: امیدواریم با حمایت‌های استاندار و نمایندگان استان و تلاش مدیران حوزه ورزش بتوانیم تحولی در حوزه زیرساخت‌های ورزشی استان ایجاد کنیم.