برداشت غیرمجاز با ترفند لینک جعلی با عنوان پرداخت حق عضویت در گروه
برداشت غیرمجاز با ترفند لینک جعلی با عنوان پرداخت حق عضویت در گروه

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از بازگرداندن مبلغ ۸۷۷ میلیون ریال به حساب شهروندی خبر داد که به بهانه حق پرداخت عضویت در یک گروه مورد کلاهبرداری واقع شده بود. به گزارش قلم پرس،از تبریز، محسن محمودی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز به مبلغ […]رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از بازگرداندن مبلغ ۸۷۷ میلیون ریال به حساب شهروندی خبر داد که به بهانه حق پرداخت عضویت در یک گروه مورد کلاهبرداری واقع شده بود.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، محسن محمودی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز به مبلغ ۸۷۷ میلیون ریال از حساب بانکی اش رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت. 

وی تصریح کرد: شاکی در اظهاراتش عنوان داشت فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی با ارسال لینکی مبنی برعضویت در یک گروه، مبلغ دوهزار تومان را طلب نمود که با وارد شدن به لینک اعلامی برای پرداخت هزینه مبلغ ۸۷۷ میلیون ریال از حساب بانکی‌ام برداشت غیرمجاز اینترنتی صورت گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا برای احقاق حق این شهروند بزه دیده بلافاصله رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داده و با بررسی های فنی و تخصصی موفق به شناسایی فرد کلاهبردار شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی اقدامات لازم پیرامون موضوع صورت گرفت.

محمودی بیان داشت: خوشبختانه با تلاش و پیگیری های دقیق و همچنین اقدام به موقع و سریع کارشناسان پلیس فتا استان مبلغ برداشتی به حساب فرد قربانی عودت و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردید.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شهروندان خواست که برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری‌ها به لینک‌های جعلی و پرداخت هزینه هرچند به میزان مبلغ کم، به هیچ عنوان اعتنایی ننمایند و روی لینک‌های دریافتی کلیک نکنند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی اعلام داشت: پلیس فتا به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و ارائه آموزش های لازم به هموطنان است از این رو در صورت نیاز از طریق سایت پلیس فتا مرکز فوریت های سایبری و یا شماره تماس۰۹۶۳۸۰ راهنمایی لازم را دریافت کنند.

پایان پیام/