برخورد مالیاتی با خریداران سکه روند درستی نیست
برخورد مالیاتی با خریداران سکه روند درستی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که برخورد مالیاتی با خریداران سکه روند درستی نیست. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمد حسن نژاد ، با اشاره به تلاش دولت برای برخورد مالیاتی با سوداگران اقتصادی، اظهار داشت: این روند نمی تواند تاثیری بر بازار سکه و طلا داشته باشد، […]

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که برخورد مالیاتی با خریداران سکه روند درستی نیست.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمد حسن نژاد ، با اشاره به تلاش دولت برای برخورد مالیاتی با سوداگران اقتصادی، اظهار داشت: این روند نمی تواند تاثیری بر بازار سکه و طلا داشته باشد، نمی شود کسی دزدی کند و ۲۵درصد مالیات از این دزدی به کشور بدهد، اگر اعتقاد داریم چنین خرید و فروشی دزدی وحرام است باید کل آن برگردانده شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: اگر این خرید و فروش حلال است برخورد قاطع مالیاتی با خریداران آن توجیهی ندارد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس دهم شورای اسلامی، تاکید کرد: زمانی که سکه پیش فروش می شد محدودیتی برای خرید در نظر گرفته نشده بود، بنابراین اگر مشکلی  وجود نداشت، گرفتن مالیات غدقا است و اگر این خرید فروش مشکل  داشت باید کل مبلغ برگردانده شود.

وی با اشاره به اینکه برای فروش سکه فرم مشخصات ارائه شده است، بیان داشت: اعتقاد دارم اگر این اتفاق غلط است باید با دولت برخورد شود و اگر قانونی بوده است برخورد با خریداران معنا ندارد، کسی که مسئول فروش بود باید آینده نگری می کرد و با برآورد اتفاقات نسبت به فروش اقدام می کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست غیرعلنی مجلس در زمینه گرانی ها گفت: طبق قانون اجازه نداریم درباره جلسه غیر علنی صحبت کنیم؛ اما به بهبود وضعیت امید داریم./