با پرداخت ارز مسافرتی دولت به توسعه گردشگری خارجی کمک میکند
با پرداخت ارز مسافرتی دولت به توسعه گردشگری خارجی کمک میکند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار محدود شدن ارز مسافرتی شد و تصریح کرد: پرداخت ارز مسافرتی یعنی دولت هزینه سفر عده‌ای به خارج از کشور را از بودجه عمومی بپردازد. به گزارش قلم پرس، محمد اسماعیل سعیدی با انتقاد از پرداخت ارز مسافرتی، گفت: در شرایطی که کشور به شدت به منابع ارزی نیاز دارد پرداخت ارز […]

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار محدود شدن ارز مسافرتی شد و تصریح کرد: پرداخت ارز مسافرتی یعنی دولت هزینه سفر عده‌ای به خارج از کشور را از بودجه عمومی بپردازد.

به گزارش قلم پرس، محمد اسماعیل سعیدی با انتقاد از پرداخت ارز مسافرتی، گفت: در شرایطی که کشور به شدت به منابع ارزی نیاز دارد پرداخت ارز مسافرتی منطقی و عاقلانه نیست؛ در حال حاضر کارخانه‌ها برای تامین مواد اولیه خود با کمبود ارز دولتی روبه‌رو هستند در این شرایط آیا پرداخت ارز مسافرتی امری پسندیده است؟

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارخانه‌های تولیدی به دلیل عدم ثبات ارزی در حال تعطیلی هستند، افزود: درصوت که مواد اولیه بخش تولیدی تامین نشود بیکاری، رکود و آسیب‌های جتماعی افزایش پیدا می‌کند این درحالی است که اگر به مسافرانی که با قصد تفریح و استراحت به خارج از کشور می‌روند ارز پرداخت نشود مشکلی ایجاد نمی‌شود.

وی ادامه داد: فردی که توان مالی دارد می‌تواند هزینه سفر خود به خارج از کشور را پرداخت کند بنابراین نیازی به دریافت ارز مسافرتی ندارد از سوی دیگر فردی که از نظر مالی ضعیف است و پول کافی ندارد نیز نباید به سفر خارجی رود؛ پرداخت ارز مسافرتی یعنی دولت از بودجه عمومی هزینه سفر مردم را می‌دهد؛ این درحالی است که دولت نباید این روند را ادامه دهد بلکه این ارز فقط باید به دانشجویان خارج از کشور و بیمارانی که در خارج تحت درمان هستند پرداخت شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداخت ارز مسافرتی به این معنا است که دولت هزینه سفر مردم را از بودجه می‌پردازد، خاطرنشان کرد: دولت با پرداخت ارز مسافرتی به توسعه گردشگری خارجی کمک می‌کند در نتیجه باید منابع پرداخت این نوع ارز محدود شود./

منبع: خبرگزاری خانه ملت