باید فضای ریسک پذیر و جنگندگی مدیریتی ایجاد کنیم
باید فضای ریسک پذیر و جنگندگی مدیریتی ایجاد کنیم

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و  شهرک‌های صنعتی ایران گفت: باید فضای ریسک پذیری در ادارات را ارتقا داده و جنگندگی مدیریتی را در همه استان ها ایجاد کنیم. به گزارش قلم پرس به نقل از  روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، دکتر صادق نجفی در آیین راه‌اندازی میز خدمت شرکت […]

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و  شهرک‌های صنعتی ایران گفت: باید فضای ریسک پذیری در ادارات را ارتقا داده و جنگندگی مدیریتی را در همه استان ها ایجاد کنیم.
به گزارش قلم پرس به نقل از  روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، دکتر صادق نجفی در آیین راه‌اندازی میز خدمت شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: قرار است آخرین وضعیت جوازهای تاسیس صادر شده صنایع احصاء شود تا بتوانیم در حوزه صنعت معدن و تجارت استراتژی داشته باشیم و در این راستا طرحی را در دست اجرا داریم که استان ها موظف شده اند تا پایان تیر ماه آمار دقیق و وضعیت واحدهای تولیدی را احصا کنند تا بتوانیم در بررسی شرایط و وضعیت به درستی تصمیم گیری کنیم.
وی با بیان اینکه با علم و برنامه پیش نرفته‌ایم، افزود: تمام حرکت ما و سند توسعه صنعت باید بر مبنای اشتغال و توسعه صادرات باشد؛ توسعه جی دی پی مملکت هم مهم است و باید دنبال نفت و پتروشیمی هم باشیم ولی توسعه شرکت‌های دانش بنیان بسیار مهم‌تر است.
نجفی گفت: ۸۴ هزار واحد دارای پروانه بهره برداری در سطح کشور صادر شده که ۵۰ درصد آن در داخل شهرک‌های صنعتی هستند و اخیرا مجوز تاسیس بیش از ۲۰ شهرک خصوصی را نیز صادر کردیم و امروز ۲۰ درصد صنایع ما در ۵۰ شهرک صنعتی خصوصی است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: ما تمام اختیارات مرکز را به استان‌ها تفویض کرده‌ایم تا امورات در استان ها به راحتی انجام شود،‌در این میان مدیران و کارشناسان استانی نیز باید توجه داشته باشند که ریسک پذیری خود را افزایش داده و با روحیه جنگنده به مصاف مشکلات موجود بروند.
وی عنوان کرد: امروز در آمریکا ترامپ مدیرانی را سر کار می‌آورد که برای تحریم علیه ایران تلاش می‌کنند و معتقد به تامین منافع ملی خود هستند؛ هر کس امروز لباس رزم نپوشد و با شرایط موجود حرکت کند محکوم به شکست است.
نجفی با بیان اینکه امروز اندیشه و فکر لازم است و با اقدامات محدودی راه به جایی نخواهیم برد، افزود: ما بیش از ۵۰۰ هزار جواز تاسیس صادر کرده‌ایم که تنها ۱۰ درصد آن به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند که این جای تاسف دارد.
میز خدمت شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی پس از یک عملیات عمرانی در طبقه همکف ساختمان اداری این شرکت احداث شده و کلیه خدمات قابل ارایه به متقاضیان را در این بخش ارایه خواهد کرد.
هدف از ایجاد میز خدمت عمل به بخشنامه ریاست جمهوری در این خصوص،‌کاهش بروکراسی اداری و تسهیل در ارایه خدمات به متقاضیان می باشد.