بازگشت قدیمی‌ترین تیم فوتبال آذربایجان به لیگ برتر
بازگشت قدیمی‌ترین تیم فوتبال آذربایجان به لیگ برتر

تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز در لیگ برتر فوتبال کشور حضور خواهد یافت. به گزارش لم پرس،  مالک باشگاه گسترش‌فولاد تبریز موافقت کرد که امتیاز این تیم با تیم ماشین‌سازی جابجا شده و بدین ترتیب سبزپوشان تبریزی که در لیگ یک حضور داشتند، در لیگ برتر فوتبال کشور به مصاف حریفان شان خواهند رفت. تیم فوتبال […]

تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز در لیگ برتر فوتبال کشور حضور خواهد یافت.

به گزارش لم پرس،  مالک باشگاه گسترش‌فولاد تبریز موافقت کرد که امتیاز این تیم با تیم ماشین‌سازی جابجا شده و بدین ترتیب سبزپوشان تبریزی که در لیگ یک حضور داشتند، در لیگ برتر فوتبال کشور به مصاف حریفان شان خواهند رفت.

تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز در سال ۱۳۴۸ تاسیس گردید که قدیمی‌ترین تیم فوتبال آذربایجان محسوب می‌شود. این تیم در سال ۱۳۵۲ به جام تخت جمشید راه یافته و در ۷ دوره این رقابت ها ۳ دوره سابقه حضور در این مسابقات را داشت.

ماشین سازی در سال ۱۳۷۳ به لیگ آزادگان راه یافت و در پایان این سال با قرار گرفتن در رده سوم گروه خود، عنوان بهترین تیم شهرستانی را به خود اختصاص داد. هدایت ماشین‌سازی در این سال با مرحوم حسین فکری بود.

ماشین سازی سال ۱۳۷۴ با هدایت مرحوم ناصر حجازی به مقام ششم ایران دست یافت. در سال ۱۳۷۵ این تیم به لیگ دسته ۲ سقوط کرد و بازگشت سبزپوشان محبوب آذربایجان به بالاترین سطح فوتبال کشور ۲۰ سال به درازا کشید.

در این حد فاصل ماشین‌سازی تا لیگ دسته ۲ سقوط کرد و کارخانه نیز حمایت خود را از این تیم قطع کرد.

باشگاه دبیری تبریز، هیات فوتبال استان، سازمان ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی، موسسه مالی اعتباری جوانان خیر مالکین تیم ماشین‌سازی در سال‌های اخیر بودند.

در سال ۹۴ تیم ماشین‌سازی تحت حمایت شهرداری تبریز قرار گرفت و در نهایت این تیم با هدایت رسول خطیبی در سال ۹۵ به لیگ برتر فوتبال کشور صعود کرد.

اما حضور این تیم در لیگ برتر دوام زیادی نداشت و ماشین‌سازی در پایان فصل به لیگ دسته یک سقوط کرد.

این بار زنوزی مالکیت تیم ماشین‌سازی را برعهده گرفت و این تیم در پایان فصل در رده پانزدهم جدول دسته یک قرار گرفت.

در حالی که عنوان می‌شد مالکیت تیم ماشین‌سازی به کارخانه بازخواهد گشت، هفته گذشته رسول خطیبی به عنوان مالک جدید تیم ماشین‌سازی معرفی شده و وی نیز حسین خطیبی را به عنوان سرمربی این تیم معرفی کرد.

با تصمیم زنوزی مالک باشگاه گسترش‌فولاد و تراکتورسازی، امتیاز تیم گسترش‌فولاد در لیگ برتر به تیم ماشین‌سازی داده شده و آبی‌پوشان تبریز در لیگ دسته یک حضور خواهند رفت.

بدین ترتیب تیم ماشین‌سازی تبریز در رقابت‌های این فصل لیگ برتر حضور خواهد داشت و برای دومین بار حضور در لیگ برتر را تجربه خواهند کرد.