بازگشت سرمایه هنری تبریز به جایگاه اصلی خود
بازگشت سرمایه هنری تبریز به جایگاه اصلی خود

بازگشت سرمایه هنری تبریز به جایگاه اصلی خود اخیرا تعدادی از هنرمندان به نام تبریزی ساکن در نقاط مختلف جهان، به شهر خود بازگشته و در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنرالف به تربیت هنرجویان جوان مشغول شده اند.

به گزارش قلم پرس به نقل از  روابط عمومی موسسه بین المللی الف، استان آذربایجان شرقی و در راس آن تبریز، همواره مهد فرهنگ و تمدن شناخته شده و هنرمندان برجسته ملی و فاخری در بستر این شهر رشد یافته و به شهرتی جهانی رسیده اند.

در سال های اخیر یکی از دغدغه های متولیان فرهنگ و هنر در کشور،‌مهاجرت هنرمندان نخبه و توانمند به کشورهای دیگر است که در گذر زمان جای خالی هنرمندان کاربلد در بدنه فرهنگ و هنر کشور به چشم میخورد.

خوشبختانه اخیرا تعددی از هنرمندان مطرح و رجسته که سال ها در خارج ازکشور اقامت داشتند، به کشور خود و شهر خود یعنی تبریز برگشته و به جمع اساتید مرکز علمی کاربردی الف پیوسته و مشغول پرورش هنرآموزان و دانشجویان شده اند.

باتوجه به پیشینه درخشان فرهنگی شهرتبریز و همچنین فعالیت و تجربه هنری چندین ساله موسسه الف،‌مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر الف با سیاست و هدف کاری خود جهت پاسخگویی به نیاز علاقمندان و توسعه فرهنگی که اهمیت بسزایی در زیر ساخت یک جامعه دارد، طی دوسال اخیر با استقبال هنرجویان این مرکز شروع به فعالیت کرده است.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی الف دوبار در سال برای مقاطع کاردانی در رشته های طراحی لباس، بازیگری سینما وتئاتر، تهیه و تولید فیلم سینمایی، سازکلاسیک، ساز ایرانی، آواز، گریم، عکاسی، جلوه های ویژه سینمایی و انیمیشن و در مقاطع کارشناسی برای رشته های کارگردانی سینما، طراحی لباس، بازیگری سینما و تئاتر، گرافیک، نوازندگی ساز کلاسیک، عکاسی مد و لباس در این مرکز انجام میشود.

انتهای پیام/