حسین قربانی در گفت‌وگو با میزان با بیان اینکه با پیگیری و تلاش همکاران شورای حل اختلاف زندان مرکزی تبریز، زندانی محکوم به قصاص در زندان مرکزی تبریز با گذشت اولیای دم مقتول دوباره به زندگی برگشت. وی افزود: این مددجو به علت اختلافات ملکی در یکی از روستا‌های آذربایجان شرقی طی درگیری با طرف […]

حسین قربانی در گفت‌وگو با میزان با بیان اینکه با پیگیری و تلاش همکاران شورای حل اختلاف زندان مرکزی تبریز، زندانی محکوم به قصاص در زندان مرکزی تبریز با گذشت اولیای دم مقتول دوباره به زندگی برگشت.

وی افزود: این مددجو به علت اختلافات ملکی در یکی از روستا‌های آذربایجان شرقی طی درگیری با طرف مقابل به صورت ناآگاهانه مرتکب قتل می‌شود.

سرپرست معاونت توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان آذربایجان شرقی بیان کرد: با پیگیری‌های مستمر شورای حل اختلاف زندان مرکزی تبریز و همیاران شورا‌های حل اختلاف خوشبختانه اولیای دم با در نظر گرفتن رضایت الهی، گذشت خویش را نسبت به محکوم علیه اعلام کرده و یک روز مانده به موعد اجرای حکم موجبات رهایی و حیات مجدد را برای زندانی فراهم کرد.

وی اداد: هرچند اجرای حکم حق اولیای دم بوده، اما برخی از اشخاص به دنبال حوادث و پیشامد‌های ناگوار به درجه‌ای کمال و معرفت می‌رسند که گذشت را سرلوحه خود قرار می‌دهند و این امر همانگونه که در قرآن کریم ذکر شده، ارزش والایی در پیشگاه خداوند متعال دارد.

قربانی سرپرست معاونت توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان آذربایجان شرقی در ادامه از تلاش و فعالیت‌های همیاران شورا‌های حل اختلاف زندان مرکزی و مدیرکل زندان‌های استان و رئیس زندان تبریز در راستای جلب رضایت برای مددجویان و توسعه صلح و سازش تشکر کرد.

انتهای پیام/