ایران با شکست کره فینالیست شد/ یک گام تا المپیک توکیو
ایران با شکست کره فینالیست شد/ یک گام تا المپیک توکیو

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات انتخابی المپیک در گروه مردان قاره آسیا موفق به شکست کره‌جنوبی شد و به دیدار نهایی صعود کرد تا تنها یک گام دیگر تا المپیک 2020 توکیو فاصله داشته باشد.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی فدارسیون والیبال، مرحله نیمه‌نهایی مسابقات والیبال انتخابی المپیک مردان قاره آسیا امروز (شنبه) با دو دیدار در شهر جیانگمن پیگیری می‌شود.

در نخستین مسابقه و از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران، تیم ملی والیبال ایران به مصاف کره‌جنوبی و با شکست سه بر دو این تیم، به دیدار نهایی این رقابت‌ها راه یافت.

ملی پوشان کشورمان در ست‌های اول و چهارم این دیدار با امتیاز مشابه ۲۵ بر ۲۲ مغلوب کره شدند، اما در ست های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر ۱۳ به پیروزی رسیدند تا به دیدار نهایی صعود کنند.

شهرام محمودی، علی شفیعی، سیدمحمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، سعید معروف و محمدرضا حضرت‌پور ترکیب شروع کننده تیم ایران در این مسابقه بود. همچنین پوریا یلی، مجتبی میرزاجانپور، علی‌اصغر مجرد و مرتضی شریفی دیگر بازیکنان ایران بودند که با نظر کولاکوویچ در ست‌های مختلف این بازی به میدان رفتند.

داورانی از کشورهای امارات و چین به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت دیدار ایران و کره‌جنوبی را بر عهده داشتند.

در دیگر دیدار مرحله نیمه‌نهایی تیم‌های قطر و چین (میزبان) از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران به مصاف یکدیگر فتند که این دیدار با نتیجه ۳ بر یک به نفع چین تمام  شد تا حریف تیم ایران در دیدار نهایی باشد.