ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و ارمنستان در مرز
ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و ارمنستان در مرز

وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان از آمادگی این کشور برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک در مرز ایران خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، واهان کروپیان، وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان ظهر امروز در دیدار سفر هیأت اقتصادی و تجاری آذربایجان شرقی به این کشور را مفید و موثر دانست و با اعلام آمادگی برای ایجاد شهرک […]وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان از آمادگی این کشور برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک در مرز ایران خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، واهان کروپیان، وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان ظهر امروز در دیدار سفر هیأت اقتصادی و تجاری آذربایجان شرقی به این کشور را مفید و موثر دانست و با اعلام آمادگی برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک در مرز دو کشور، اظهار کرد: ما در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد بندر خشک در ارمنستان هستیم که می‌تواند هاب صادراتی و ترانزیتی برای کشورهای منطقه باشد.
 
وی همچنین از تمایل سرمایه‌گذاران ارمنی برای ایجاد واحدهای تولیدی در منطقه آزاد ارس خبر داد و پیشنهاد کرد هیأتی با حضور مسئولان دو طرف برای تسهیل این امر و امکان صادرات کالاهای تولیدی ارمنستان به بازار ایران تشکیل شود.
 
وی افزود: هدف‌گذاری ما ارتقای سطح مبادلات تجاری دو کشور به یک میلیارد دلار است و برای تحقق این امر اراده جدی داریم.
 
در این نشست که معاونان وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان نیز حضور داشتند، مسائل مربوط به توسعه روابط این کشور با استان آذربایجان شرقی ازجمله مسائل گمرکی، صادرات و واردات و حمل‌ونقل و ترانزیت بررسی شد.

انتهای پیام/