به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، شهریار فتحی امروز در جلسه هماهنگی ایجاد شهرک صنایع تبدیلی شهرستان بناب اظهار داشت: ایجاد شهرک صنایع تبدیلی از خام فروشی محصولات کشاورزی جلوگیری خواهد کرد. وی با اشاره به وجود بیش از ۴۲۰ واحد تولیدی در این شهرستان اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان بناب در حوزه صنعت رشد چشمگیری […]

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، شهریار فتحی امروز در جلسه هماهنگی ایجاد شهرک صنایع تبدیلی شهرستان بناب اظهار داشت: ایجاد شهرک صنایع تبدیلی از خام فروشی محصولات کشاورزی جلوگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به وجود بیش از ۴۲۰ واحد تولیدی در این شهرستان اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان بناب در حوزه صنعت رشد چشمگیری داشته و در حال حاضر به عنوان قطب صنعت در استان مطرح است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب با بیان اینکه پیشرفت در حوزه کشاورزی متناسب با حوزه صنعت نبوده است، اقدامات انجام شده در حوزه کشاورزی را ناکافی دانست و تصریح کرد: نباید خود را تنها به کارخانجات کشمش و سبزه پاک کنی محدود نماییم.

فتحی همچنین اضافه کرد: ایجاد شهرک صنایع تبدیلی گامی اساسی در راستای تکمیل زنجیره تولید در شهرستان بوده و موجب ایجاد ارزش افزوده برای محصولات تولیدی در شهرستان خواهد شد و از خام فروشی محصولات جلوگیری خواهد نمود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۰۰ هزار تن انواع محصولات از شهرستان بناب به خارج از کشور صادر شده است.

فرماندار بناب تصریح کرد: ایجاد شهرک صنعتی صنایع تبدیلی می تواند فرصتی بزرگ برای اشتغال زایی و رونق تولید و صادرات در منطقه باشد که با حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی بایستی این امر تسریع شود.

بنابراین گزارش، مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: شهرک صنایع تبدیلی بصورت پایلوت در شهرستان بناب ایجاد می شود.

ایاز برنو افزود: هم اکنون با وجود واحدهای تولیدی متعدد در شهرستان بناب نیاز به تبدیل و فرآوری تولیدات باغی و کشاورزی در منطقه احساس می شود که با بهره برداری و ایجاد آنها زمینه برای اشتغال و ارزآوری فراهم خواهد شد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: ایجاد اشتغال پایدار با سرمایه گذاری مناسب برای ایجاد این شهرک در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی محقق خواهد شد.

به گفته برنو، عملیات احداث این شهرک با همکاری مؤسسه مسکن و عمران بسیج در شهرستان بناب آغاز خواهد شد.

گزارش فارس حاکی است، مدیرعامل مؤسسه مسکن و عمران بسیج استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه اظهار کرد: با عنایت به وجود روحیه جهادی، انقلابی و توان فنی و تخصصی و  ماشین آلات در مجموعه مؤسسه مسکن و عمران بسیج می توان در بالا بردن ضریب خود اتکایی در زمینه کشاورزی و صنایع مرتبط گام های اساسی برداشت.

حبیب زاده افزود: با این هدف احداث ۵ شهرک تخصصی صنایع تبدیلی در قطب های مستعد کشاورزی آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۴