انتقاد نماینده بستان آباد از نیمه کاره ماندن پروژه های بزرگ استان
انتقاد نماینده بستان آباد از نیمه کاره ماندن پروژه های بزرگ استان

به گزارش قلم پرس، محمد وحدتی هلان بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری و در مراسم افتتاح همزمان نمایشگاه فرش تبریز و پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی که در نمایشگاه بین‌المللی فرش تبریز برگزار شد، اظهار کرد: مردم آذربایجان در تمام نهضت های اسلامی پیشرو بودند، این مردم ۲۹ بهمن سال ۵۶ را آفریدند و […]

به گزارش قلم پرس، محمد وحدتی هلان بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری و در مراسم افتتاح همزمان نمایشگاه فرش تبریز و پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی که در نمایشگاه بین‌المللی فرش تبریز برگزار شد، اظهار کرد: مردم آذربایجان در تمام نهضت های اسلامی پیشرو بودند، این مردم ۲۹ بهمن سال ۵۶ را آفریدند و موفقیت جمهوری اسلامی را پایه گذاری کردند، این مردم بسیار عزیزند.

وی با بیان اینکه یکی از مسایل موجود مطالبات کارآفرینان استان است، افزود: کارآفرینان استان توان این را دارند که در تولید و رونق و اقتصاد کشور و اقتصاد مقاومتی نقش آفرین باشند، این کار آفرینان توان نجات اقتصاد کشور را دارند اما لازمه این امر آماده کردن بسترها و رفع مشکلات این عزیزان است.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وقتی تولید کننده ای می خواهد واحدی را دایر کند با مشکل کمبود برق مواجه می شود، راه های ارتباطی استان مشکلات عدیده ای دارند، بیش از ۵۰ درصد راه های ارتباطی روستایی از بین رفته، بزرگراه تبریز- مرند- جلفا که راه ارتباطی ایران بزرگ به اروپا بوده نیمه کاره مانده و مطالبه اصلی مردم است و امیدواریم در اسرع وقت با دستورات رئیس جمهور به اتمام برسد.

وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور اگر خاطرتان باشد در ۴ اردیبهشت ۹۷ در سفر به استان از پروژه راه آهن میانه- بستان آباد- تبریز نام بردید و گفتید در روزهای آتی از میانه تا بستان آباد به بهره برداری خواهد رسید، اما متاسفانه این کار انجام نشده است.

وحدتی هلان ادامه داد: حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان هزینه برای این پروژه صرف شده و انصاف نیست نیمه کاره باقی بماند و تا بستان آباد در روزهای آتی در هفته دولت به بهره برداری نرسد.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی  گفت: در قرن ۲۱ هنوز بسیاری از روستاها و بسیاری از قسمت های شهر های آذربایجان شرقی محروم از خدمات تلفن همراه هستند و آنتن دهی ندارند، امیدواریم دستورات لازم را در این خصوص صادر شود.

وی با اشاره به موضوع پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز، گفت: فرودگاه تبریز میزبان گردشگران اروپایی و مقصد پروازهای خارجی است، اما متاسفانه نا تمام مانده و امیدواریم در این خصوص دستورات لازم صادر شود.

وحدتی اضافه کرد: در بسیاری از سدها آب پشت سدها جمع شده اما مردم با مشکل بی آبی مواجه هستد، برای بهره مندی از برگات الهی باید اقدامات لازم انجام شود.

وی با اشاره به پروژه های مس سونگون و آلومینای سراب خاطرنشان کرد:  با بهره برداری از این پروژه ها  حدود ۱۰ هزار نفر اشتغالزایی صورت خواهد گرفت، هر چند اقداماتی انجام شده اما کافی نیست.