انتخاب رشته ایده آل نیازمند مشاور کاربلد است
انتخاب رشته ایده آل نیازمند مشاور کاربلد است

مدیر موفق عرصه آموزش و مشاوره تحصیلی، گفت: امروزه دادن مشاوره خوب نیازمند تجربه و سواد و هوش هیجانی بالا است که یک مشاور باید به خوبی در خود داشته باشد.

به گزارش قلم پرس، محمدرضا صفری، یکی از جوانترین مشاوران و مدیران با اخلاق کشور است که با نگارش کتاب و فن بیان بالا و آموزش درستی که به دانش آموزان می‌دهد توانسته است در این چند سال اخیر بسیار موفق عمل کند. یکی از دغدغه‌های وی آموزش درست و اصولی مشاوره تحصیلی به خصوص در زمینه انتخاب رشته به افراد است. گفت وگویی با این مدیر موفق ترتیب داده ایم:

تجربه، سواد و هوش هیجانی، خلاقیت سه ضلع مثلث مشاوره است

امروزه دادن مشاوره خوب نیازمند تجربه و سواد و هوش هیجانی بالا است که یک مشاور باید به خوبی در خود داشته باشد. سعی کرده ام ابتدا درون خودم را به بهترین شکل از لحاظ علمی و روانشناسی کامل کنم و بعد پا به دنیای مشاوره بگذارم. مشاوره دادن در زمینه تحصیلی نیازمند یکسری ابتکار و خلاقیت‌هایی است که خدا را شاکرم که با تلاش و کوشش سعی کرده ام به آن‌ها دست پیدا کنم.

مشاور خوب شبیه نقشه خوان فرمول یک است

مشاور خوب نقش یک نقشه خوان مسابقات فرمول یک را دارد. راننده بسیار مهم است که با سرعت و دقت رانندگی کند اما نقش مهمتر نقشه خوان است که تمامی مسیرها را به درستی به راننده می‌دهد. ما هم نقشمان شبیه آن نقشه خوان است که با راهنمایی درست می‌توانیم به خانواده‌ها مشاوره درست بدهیم.

هنوز در این راه کسب تجربه می‌کنم و آموزش می‌بینم

ما یک موسسه آموزشی در زمینه مشاوره تحصیلی داریم که یک تیم جوان اما با استعداد و دارای تجربه و کارآمد است و شعار و اصول ما این است که با آموزش درست به بی نهایت برسید. من خودم که مدیریت مجموعه را به عهده دارم هر بار در کلاس‌های مختلف آموزشی شرکت می‌کنم تا در حرفه و موسسه خودم کارآمدتر و با بازخورد بهتری برای دیگران عمل کنم. مشاوره حضوری، تدریس دروس، مشاوره تلفنی و آنلاین هم در موسسه ما به بهترین شکل ارائه داده می‌شود و جالب است بدانید ما تیم فروش نداریم و فقط روی نقطه ضعف‌ها کار می‌کنیم تا افراد با نقطه قوت و از بین بردن نقطه ضعف دست به انتخاب درست بزند.

از محله باغ سنگ ساری تا پیش به سوی موفقیت

تا سن هجده سالگی در ساری و در محله باغ سنگ زندگی می‌کردم و بعد از آن به تهران مهاجرت کردم چرا که انتخاب من این بود که برای پیشرفتم باید تلاش و کوشش کنم تا به هدفی که می‌خواهم برسم و خدا را شکر می‌کنم به آنچه که می‌خواستم تا حدود زیادی به آن دست پیدا کرده ام و جا دارد در این مصاحبه از خانواده ام تشکر بی نهایت داشته باشم که همیشه پشت من بوده اند.

خانواده‌ها مواظب باشند گول برخی سودجویان را نخورند

توصیه من به خانواده‌ها این است که بسیار با دقت و وسواس خاصی به دنبال مشاور تحصیلی خوب و سالم باشند. امروزه برخی‌ها دکان باز کرده اند و متاسفانه به راحتی خودشان را به جای یک مشاور تحصیلی جا می‌زنند و با وعده‌های پوچ و دروغین سعی در خالی کردن جیب دانش آموزان و خانواده‌هایشان را دارند.

مژده به شهرستانی‌ها، کارآفرینی تا قلب شهرهای کوچک

ما سعی کرده ایم مشاوره‌های آنلاین و تلفنی داشته باشیم تا افرادی که در شهرستان‌ها هم هستند بتوانند از خدمات ما به نحو درست استفاده کنند و هدف ما این است که بهترین اساتید را انتخاب کنیم تا بهترین مشاوره را بدهند. هدف من کارآفرینی در کل کشور است و قطعا از اهداف بعدی ام این است که بازار کار را به شهرهای کوچک تر هم بکشانم. عزیزان می‌توانند از طریق پیج اینستاگرام mreza_safari در ارتباط باشند.

فرزندانتان را درگیر انتخاب تحمیلی و زوری نکنید

خانواده‌ها باید به سلیقه و علاقه فرزندانشان احترام بگذارند، زیاد فرزندشان را درگیر انتخاب تحمیلی نکنند، پدر و مادر فقط نقش حمایتی دارند و باید این موضوع را به مشاور ارجاع دهند. مشاور دارای تحصیلات، تجربه و ریزه کارهایی می‌داند که دیگران نمی‌دانند بنابراین به مشاور خوب اعتماد کنید. در پایان صحبتم این است که انتخاب درست موفقیت می‌آورد.