امام جمعه تبریز: دشمن با هر کوتاهی ما در حوزه فرهنگ ده‌ها قدم جلو می‌افتد
امام جمعه تبریز: دشمن با هر کوتاهی ما در حوزه فرهنگ ده‌ها قدم جلو می‌افتد

رییس شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر اولویت قراردادن حوزه فرهنگ، گفت: دشمن با هر قدم سستی و کوتاهی ما در حوزه فرهنگ، ده‌ها قدم جلو می‌افتد. حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم، روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان افزود: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب، فرهنگ کشور […]


رییس شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر اولویت قراردادن حوزه فرهنگ، گفت: دشمن با هر قدم سستی و کوتاهی ما در حوزه فرهنگ، ده‌ها قدم جلو می‌افتد.

حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم، روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان افزود: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب، فرهنگ کشور را می توان در سه عرصه مهم مشاهده کرد که شامل عرصه تصمیم گیری های کلان کشور، شکل دهنده به ذهن و رفتار عمومی و سیاست های کلان آموزشی دستگاه های فرهنگی است.
وی با تاکید بر اهمیت، ارزش و حساسیت کار فرهنگی در جامعه، اظهار داشت: تصور نشود که دشمن در جنگ نرم خوابیده است بلکه شبانه روز در حال تلاش برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی از این حوزه است.
امام جمعه تبریز با اشاره به جلسات شورای فرهنگ عمومی در سال گذشته گفت: با وجود شرایط کرونایی در سال گذشته حدود هشت جلسه شورای فرهنگ عمومی برگزار و ۱۸ دستور جلسه بررسی و ۲۱ مصوبه در این جلسات مصوب شد.
حجت الاسلام آل هاشم، ادامه داد: از جمله اقدامات مهم این شورا در سال گذشته تنظیم به موقع نقشه مهندسی فرهنگی برش استانی است و این استان جزو اولین استان های کشور در تنظیم این نقشه است.
وی یادآوری کرد: در این راستا باید کارگروه هایی جهت پیگیری نقشه مهندسی فرهنگی برش استانی تشکیل شود و اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند و دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی نیز مصوبات این شورا را پیگیری کند تا نتیجه مصوبات دیده شود.
رییس شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی گفت: در سال جدید نیز باید با جدیت به سمتی حرکت کرد که بود و نبود شورای فرهنگ عمومی مهم باشد و طوری نباشد که این شورا اثری در جامعه نداشته و بود و نبود آن تفاوتی در جامعه ایجاد نکند.
حجت الاسلام آل هاشم، افزود: مسوولان دستگاه ها باید نسبت به فرهنگ دغدغه مند باشند و اگر هدف آنان برای حضور در جلسات شورای فرهنگ عمومی فقط رفع تکلیف باشد، اهداف این شورا محقق نخواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ باید در اولویت قرار گیرد و اعضای شورا باید به طور مرتب در جلسات حضور داشته باشند، اظهار داشت: توجه به فرهنگ را باید از خود شروع کرد و منظم بودن در جلسات شورا یکی از راه های توجه به این حوزه است.
امام جمعه تبریز گفت: اعضای شورای فرهنگ عمومی باید قبل از شرکت در جلسات مطالعاتی در مورد دستور کار جلسات انجام دهند و ایده ها، پیشنهادات، راهکارها و برنامه های خود را در این زمینه ارایه کنند.
حجت الاسلام آل هاشم، ادامه داد: اعضای شورا و مسوولان باید مسایل اولویت دار فرهنگی جامعه را شناسایی کنند و با محتوا بخشی به مباحث شورا، روی برنامه های فرهنگی جدیت نشان دهند.
در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ۲ دستور جلسه، نظامنامه پیوست فرهنگی و تبادل نظر در مورد برنامه های ۱۴۰۱ شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.