افتتاح سدهای «خداآفرین» و «قیزقلعه سی» با حضور روسای جمهور ایران و آذربایجان
افتتاح سدهای «خداآفرین» و «قیزقلعه سی» با حضور روسای جمهور ایران و آذربایجان

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تلاش می کنیم سدهای «خداآفرین» و «قیزقلعه سی» را به عنوان سدهای دوستی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور روسای جمهور دو کشور افتتاح کنیم. به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرّم امروز در دیدار موسوی، سفیر کشورمان در باکو با اشاره به نقش پیشرو این استان در تعمیق مناسبات کشورمان […]استاندار آذربایجان شرقی گفت: تلاش می کنیم سدهای «خداآفرین» و «قیزقلعه سی» را به عنوان سدهای دوستی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور روسای جمهور دو کشور افتتاح کنیم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرّم امروز در دیدار موسوی، سفیر کشورمان در باکو با اشاره به نقش پیشرو این استان در تعمیق مناسبات کشورمان با جمهوری آذربایجان اظهار کرد: ظرفیت بالایی در حوزه های مختلف برای توسعه روابط با کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان داریم.

وی، افزود: هر چند جریان های مخرب فرامنطقه ای به دنبال تخریب و مخدوش کردن روابط دو کشور مسلمان، همسایه و برادر هستند، اما توطئه آنها نقش بر آب خواهد شد. 

خرم اضافه کرد: هر چند این جریانات همه تلاش خود را برای جلوگیری از ارتقای سطح روابط دوجانبه ایران و جمهوری آذربایجان به کار می برند، اما واقعیت این است که دو کشور همسایه دارای اشتراکات تاریخی، دینی و فرهنگی غنی هستند که بسترساز هم از زایی برای توسعه مناسبات و مقابله با نفوذ قدرت های بیگانه در منطقه است. 

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در راستای دیپلماسی توسعه مناسبات استان های مرزی با  کشورهای مجاور بیشترین ارتباط را با جمهوری آذربایجان داریم، یادآوری کرد:  امسال شاهد رشد شاخص های روابط دوجانبه در حوزه های ترانزیت و تجارت با این کشور بودیم. 

وی گفت: تلاش می کنیم سدهای «خداآفرین» و «قیزقلعه سی»  را به عنوان سدهای دوستی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور روسای جمهور دو کشور افتتاح کنیم.

سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار گفت: ایران تصمیم دارد روابط حسنه توام با حسن همجواری با همه همسایگانش از جمله جمهوری آذربایجان داشته باشد. 

موسوی افزود: دیدار و موضع گیری اخیر روسای جمهور دو کشور نیز گام خوبی در راستای تعمیق مناسبات دو همسایه محسوب می شود. 

پایان پیام/