اعضای سمن‌های محیط زیست در صورت وقوع حادثه شهید محسوب می‌شوند
اعضای سمن‌های محیط زیست در صورت وقوع حادثه شهید محسوب می‌شوند

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: مسئولیت مدنی و جبران خسارت‌های مالی و جانی سمن‌های حامی محیط زیست برعهده سازمان‌هایی است که به این انجمن‌ها مجوز ورود داده‌اند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حسن نوروزی در رابطه با میزان توجه سازمان‌های مردم نهاد در لایحه حمایت قضایی از یگان حفاظت […]

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: مسئولیت مدنی و جبران خسارت‌های مالی و جانی سمن‌های حامی محیط زیست برعهده سازمان‌هایی است که به این انجمن‌ها مجوز ورود داده‌اند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حسن نوروزی در رابطه با میزان توجه سازمان‌های مردم نهاد در لایحه حمایت قضایی از یگان حفاظت دستگاه‌های اجرایی، گفت: در این لایحه به سازمان‌های متولی محیط زیست مجاز خواهند بود از همیاران طبیعت و محافظین افتخاری و داوطلبان مردمی و اعضای سمن‌های محیط زیست در مواردی نظیر هزینه‌های درمانی و جبران خسارات و صدمات مالی و جانی حمایت کند.

 نماینده مردم بهارستان و رباط کریم درمجلس شورای اسلامی، افزود: حمایت‌ و مسئولیت مدنی سمن‌ها صرفا توسط سازمان‌هایی انجام می‌شود که به این انجمن‌های مربوطه مجوز ورود داده است. سمن‌های حامی محیط زیست، جنگل‌ها و منابع طبیعی برای حفاظت از سرمایه‌های ملی در مقابل تخریب‌ها نیاز به دریافت مجوز فعالیت از سازمان‌های مربوطه دارند که در صورت بروز هر مشکلی همان سازمان مسئول رسیدگی به امورات آنها را برعهده بگیرد.

اعضای سازمان‌های مردم نهاد در صورت وقوع حادثه شهید محسوب می‌شوند

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم درمجلس شورای اسلامی، افزود: همیاران طبیعت و محافظین افتخاری و داوطلبان مردمی و اعضای سمن‌های محیط زیست در صورتی که دچار حادثه شوند و یا در درگیری با متخلفین، قاچاچیان چوب و شکارچیان غیرمجاز کشته شوند، شهید و جانباز محسوب شده و خود و خانواده‌هایشان از مزایای ایثارگری بهره‌مند خواهند شد.

استفاده از اسلحه توسط سمن‌های حافظ محیط زیست غیرقانونی است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه استفاده از اسلحه توسط سمن‌های حافظ محیط زیست غیرقان و،اظهار کرد: طبق قانون ۱۳۷۳ تنها افرادی مجاز به استفاده از سلاح هستند که دوره‌های لازم را گذرانده باشند و زیر نظر نیرو‌های نظامی و فرمانداری‌ها فعالیت کنند. هر کسی نمی‌تواند با ادعای حمایت از محیط زیست اسلحه در اختیار بگیرد و به افراد حمله کند./