به گزارش خبرگزاری فارس از بستان‌آباد، احمد علیزاده امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بستان‌آباد با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی برای آگاه‌سازی خانواده‌ها و پیشگیری از اعتیاد اظهار داشت: باید در راستای اطلاع‌رسانی از عواقب اعتیاد در جامعه تلاش کرده و مسوولان فرهنگی نیز در این زمینه با سمن‌ها همکاری کنند زیرا که […]

به گزارش خبرگزاری فارس از بستان‌آباد، احمد علیزاده امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بستان‌آباد با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی برای آگاه‌سازی خانواده‌ها و پیشگیری از اعتیاد اظهار داشت: باید در راستای اطلاع‌رسانی از عواقب اعتیاد در جامعه تلاش کرده و مسوولان فرهنگی نیز در این زمینه با سمن‌ها همکاری کنند زیرا که پیشگیری بهتر از درمان است و این موضوع را همه آحاد جامعه می‌دانند ، ولی باید نسبت به فرهنگ‌سازی در امر پیشگیری اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

وی با بیان اینکه عوامل انتظامی، امنیتی و قضایی در برخورد قاطع با عوامل توزیع موادمخدر در منطقه تلاشی مستمر و شبانه‌روزی دارند افزود:  خانواده‌ها باید نسبت به فرزندان خود حساسیت ویژه داشته باشند تا شاهد ورود نوجوان و جوانان به آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد نشویم.

علیزاده گفت : مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید اهتمام جدی در بحث آموزش و ارتقای آگاهی عمومی برای پیشگیری از سوء مصرف موادمخدر ارائه داده و در این زمینه اقدامات عملی انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری در ادامه افزود: مشکلات اقتصادی و بیکاری ارتباط مستقیمی با آسیب های اجتماعی (اعتیاد و …) دارد لذا مسئولین برای حل مشکلات اقتصادی  و کاهش بیکاری اقدام جدی کنند.

وی گفت: همچنین اگر  فضای نشاط اجتماعی و گسترش ورزش همگانی  برای جوانان فراهم شود کمتر به سوی اعتیاد می‌روند و انرژی خود را در جهت مثبت تخلیه می‌کنند.

انتهای پیام/ ۶۰۰۳۵