به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه از آتش‌بس میان گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی استقبال کرد. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه در نشستی خبری، «رضایت عمیق» مسکو از حصول آتش‌بس را اعلام کرد. زاخاروا گفت که گام بعدی باید از سر گرفتن گفت‌وگوی […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه از آتش‌بس میان گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی استقبال کرد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه در نشستی خبری، «رضایت عمیق» مسکو از حصول آتش‌بس را اعلام کرد.

زاخاروا گفت که گام بعدی باید از سر گرفتن گفت‌وگوی مستقیم میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها جهت رسیدن به صلحی پایدار و جلوگیری از افزایش تنش متعاقب باشد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه افزود، کشورش آمادگی دارد میزبانی مذاکرات میان دو طرف را بر عهده گیرد.

طی یازده روز درگیری میان نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی، ۲۴۳ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک به شهادت رسیدند.

در این درگیری‌ها بیش از چهار هزار موشک و راکت به سمت فلسطین اشغالی شلیک شد و ضعف گنبد آهنین در رهگیری و انهدام راکت‌های مقاومت فلسطین  باعث خسارات مالی و جانی زیادی در شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین شد.

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی شامگاه روز گذشته گذشته با طرح مصر برای برقراری آتش‌بس از ساعت ۲ بامداد ۲۱ مه (۰۳:۳۰ بامداد جمعه به وقت تهران) موافقت کرد.

انتهای پیام/