استاندار: شرمنده مردم شدیم معذرت می‌خواهم
استاندار: شرمنده مردم شدیم معذرت می‌خواهم

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات پیش آمده در ارتباط با آب گفت: ما شرمنده مردم شدیم و از این بابت عذرخواهی هم کردیم، البته یک عقب افتادگی از نظر زیرساخت آب‌ها در کل کشور وجود دارد که منجر به برخی پرت‌ها و خرابی‌ها شده است. به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرّم، استاندار […]استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات پیش آمده در ارتباط با آب گفت: ما شرمنده مردم شدیم و از این بابت عذرخواهی هم کردیم، البته یک عقب افتادگی از نظر زیرساخت آب‌ها در کل کشور وجود دارد که منجر به برخی پرت‌ها و خرابی‌ها شده است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان‌شرقی عصر امروز در آیین بهره‌برداری از مخزن ۱۰۰ هزار مترمکعبی تبریز که با حضور مسوولان استانی و کشوری برگزار شد، اظهار کرد: پروژه  پرتودهی برای محصولات استراتژیک در کشور در بناب با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی افتتاح شد.

وی با قدردانی از زحمات سپاه عاشورا، قرارگاه عاشورا در اجرا و تسریع پروژه‌های حساس و موثر در استان تشکر کرد و گفت: بنده در یک سال و اندی سال از پروژه بازدید زیادی داشتم و از نزدیک شاهد این هستم که چطور و با چه شرایطی ساخته می‌شوند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید براینکه پروژه آبی در تبریز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: زیرا ما مشکل تنش آبی در استان داریم به طوریکه آب کمتر شده و در مقابل نیازها افزایش می‌یابد از این‌رو اجرای پروژه‌هایی مثل این مخزن بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی سد نهند را از دست دادیم باید یکسری کارهایی برای تامین آب می‌شد.

خرّم ادامه داد: ۳۵۰ هزار نفر از شهروندان تبریز با از خشک شدن سد نهند از آب شرب منفک شدند ولی در عرض کمتر از یک ماه و با تلاش شبانه‌روزی این آب از طریق چاه‌های سهند و سعید آباد و تامین آب از زرینه رود تامین می‌شد.

وی با بیان اینکه ما شرمنده مردم شدیم و از این بابت عذرخواهی هم کردیم، ادامه داد: البته یک عقب افتادگی از نظر زیرساخت آب‌ها در کل کشور وجود دارد که منجر به برخی پرت‌ها و خرابی‌ها شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: یکی از اولویت‌های استان همین مخازن است که امروز یکی از این مخازن در مطمئن‌ترین بخش تبریز افتتاح شد.

وی یادآور شد: فاز دوم این پروژه مخزن نیز تا یک ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

گزارش فارس حاکی است، فاز نخست مخزن ۱۰۰ هزار مترمکعبی آب شرب کلانشهر تبریز و خط انتقال ۸ کیلومتری آن، با هدف افزایش پایداری و تاب‌آوری این شهر با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از مقامات استانی به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این پروژه، مجموع مخازن شهر تبریز از ۵۰۰ به ۶٠٠ هزار مترمکعب، معادل یک پنجم مخازن موجود، افزایش می‌یابد.

پایان پیام/۶۰۰۲۷