ازسرگیری مذاکرات وین در گرو عزم جدی اروپا، نه ایران/تامین منافع ملی اولویت جمهوری اسلامی است
ازسرگیری مذاکرات وین در گرو عزم جدی اروپا، نه ایران/تامین منافع ملی اولویت جمهوری اسلامی است

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب در مجلس اعتقاد دارد، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا زمانی می‌تواند بر ازسرگیری سریع مذاکرات وین تاکید کند که کشورهای عضو این توافقنامه عزم جدی داشته باشند.

ه گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی در خصوص تاکید مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر از سرگیری سریع مذاکرات وین، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در روند برگزاری مذاکرات هسته‌ای، کشوری طلب‌کار است.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در واقع اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها به تعهدات خود در توافقنامه مذکور عمل نکرده و به نوعی تخلف کردند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی همواره بر اصل گفت‌وگو و مذاکره در عرصه دیپلماسی تاکید داشته است، ادامه داد: بر این اساس همه جهانیان مشاهده کردند که ایران در مذاکرات برجام حاضر شد اما غربی‌ها بدعهدی کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، افزود: بنابراین زمانی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌تواند بر از سرگیری سریع مذاکرات وین تاکید کند که کشورهای عضو این توافقنامه عزم جدی داشته باشند.

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب در مجلس اسلامی، خاطرنشان کرد: در واقع موضع ایران منفعلانه نخواهد بود و منافع کشورمان باید تامین شود، از این‌رو اروپایی‌ها دیگر نمی‌توانند زمینه طولانی شدن گفت‌وگوهای برجامی را فراهم کنند.

  • منبع خبر : فارس