ازبک ها گربه سیاه تراکتور ماندند
ازبک ها گربه سیاه تراکتور ماندند

تراکتورسازی بعد از انجام چند بازی خوب وکسب نتایج قابل قبول ،برابر تیم فوتبال پاختاکور تاشکند باخت تا باز هم برابر تیم های فوتبال این کشور لنگ بزند. به گزارش قلم پرس به نقل از “ورزش سه”؛ تراکتورسازی تنها تیم فوتبال ایرانی بود که سال گذشته در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم ازبکی […]

تراکتورسازی بعد از انجام چند بازی خوب وکسب نتایج قابل قبول ،برابر تیم فوتبال پاختاکور تاشکند باخت تا باز هم برابر تیم های فوتبال این کشور لنگ بزند.

به گزارش قلم پرس به نقل از “ورزش سه”؛ تراکتورسازی تنها تیم فوتبال ایرانی بود که سال گذشته در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم ازبکی نسف قارشی یعنی تیم ازبک حریفش بازنده شد آن هم در هر ۲ بازی رفت وبرگشت وحالا هم به پاختاکور باخته است تا در سومین بازی متوالی برابر نمایندگان اهل ازبکستان بازنده باشد وبرابر این کشور و نمایندگانش باز هم لنگ بزند.

تراکتورسازی در سومین دیدار خود از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در ازبکستان با یک گل مغلوب تیم پاختاکور این کشور شد تا نخستین شکست خود را در رقابت های این دوره تجربه کند.

هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۶ ، ساعت ۱۵:۳۰
اخطار: کوژاک (۴۸)، کیلیچف (۵۹) از پاختاکور و مهدی شریفی (۶۴) از تراکتورسازی

تراکتورسازی ایران:

محمدرضا اخباری، کارلوس کاردوسو، شجاع خلیل زاده، خالد شفیعی (۴+۹۰ نانگ)، محمد ایرانپوریان، سینا عشوی، مهدی کیانی، سعید آقایی (۵۳ مهدی شریفی (۸۸ فردین عابدینی) ) ، سروش رفیعی، بختیار رحمانی، فرزاد حاتمی
سرمربی: امیر قلعه نویی

پاختاکور ازبکستان:

نیکیتا ریبکین، عدنان اوراهیموویچ، استانیسلاو آندریف، شرزودبک کریم اوف (۸۲ آندریف)، جمشید اسکندروف، ایگور سرگیف، اکبر جون ایسماتولایف، عظیم جون آخمدوف، ماشاریپوف جلال الدین (۵۶ کیلیچف)، کمالدین تاجیف و ویلادیمیر کوژاک (۶۷ جمشید بولتابویف)
سرمربی: حسن اف

شرح بازی:

بازی در نیمه اول با حملات ازبکستانی ها آغاز شد و آنها در فاصله پانزده دقیقه ابتدایی بازی توانستند چند بار با حملات خود دروازه ایرانی ها را به خطر بیندازند، این اتفاق تا پایان نیمه اول ادامه داشت و تراکتورسازان در برابر ازبکستانی ها حرفی برای گفتن نداشتند، نکته قابل توجه در بازی این تیم اینکه یاران قلعه نویی که در بازی های قبلی به محابا دروازه حریف را برای باز کردن در نظر داشتند در این نیمه کاملا در زمین خود زنجیر شده بودند و حملات پیاپی پاختاکوری ها باعث شد تا آنها در آخرین دقایق نیمه اول بالاخره دروازه اخباری را باز کنند، این اتفاق در حالی افتاد که اخباری و مدافعانش با هوشیاری چند موقعیت را از حریف دفع کردند.
اما در نیمه دوم اوضاع کاملا تغییر کرد و می توان گفت با حملاتی که تراکتورسازان در این نیمه انجام دادند کمترین حق آنها تساوی در این بازی بود، شاگردان قلعه نویی از اولین دقیقه ای که میدان آمدند دروازه حریف را توپ بستند و تا پایان این نیمه بارها و بارها و به انحای مختلف تلاش خود را به کار بستند تا به گل تساوی برسند.
بازی زیبای تراکتورسازان در این نیمه هر بیننده ای را به افسوس می انداخت که چرا این تیم از ابتدای بازی و در نیمه این طور با حریف خود روبرو نشد و نیمه اول را به راحتی به آنها واگذار کرد، در نهایت حملات پیاپی تراکتورسازان در این نیمه کاری از پیش نبرد تا تبریزی ها سومین بازی آسیایی خود را با شکست پشت سر بگذارند.
آنها اکنون باید تا روز هجدهم فروردین ماه منتظر بمانند تا بازی برگشت خود را در برابر پاختاکور در تبریز برگزار کنند.

شرح گل:

پاختاکور ۱ تراکتورسازی ۰ (دقیقه ۴۱،سرگیف): پاسکاری پاختکوری ها در زمین تراکتورسازان و پشت محوطه جریمه این تیم، با استپ سرگیف روبرو شد و وی از روی خط محوطه جریمه با ضربه ای محکم دروازه اخباری را باز کرد.

دقایق حساس:

دقیقه ۲۷ – اسکندروف از گوشه محوطه جریمه تراکتورسازان ضربه خود را روانه دروازه اخباری کرد اما این توپ با اختلاف تقریبا کمی از کنار دروازه این دروازه بان به بیرون رفت.
دقیقه ۳۰ – پاس رو به بیرون پاختاکوری ها در محوطه شش قدم تراکتوری ها با ضربه مهاجم حریف دروازه این تیم را با تهدید مواجه کرد اما اخباری موفق شد این توپ را از آن خود کند.
دقیقه ۳۳ – ازبک ها در محوطه جریمه تراکتورسازان به راحتی با یکدیگر پاسکاری کردند و در نهایت ضربه مهاجم این تیم که موقعیت خطرناکی روی دروازه تبریزی ها به وجود آورده بود با فاصله کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۴۸ – بختیار رحمانی اولین خطر را در این نیمه روی دروازه پاختاکور به وجود آورد اما او با بدشانسی روبرو شد و ضربه او به بیرون رفت.
دقیقه ۵۲ – حرکت ایرانپوریان و در نهایت ضربه محکم او نشان از بازی هجومی تراکتورسازان در این نیمه دارد، البته ضربه ایرانپوریان نیز از بالای دروازه حریف راهی بیرون شد.
دقیقه ۵۳ – کرنر تراکتورسازان که کوتاه فرستاده شد با سانتر بازیکنان این تیم موقعیت خطرناکی را روی دروازه پاختاکور راهی بیرون شد.
دقیقه ۵۶ – ضربه ایستگاهی تراکتورسازان را بختیار رحمانی به زیبایی به سمت دروازه حریف زد اما ضربه محکم او را ریبکین به سختی مهار کرد.
دقیقه ۵۹ – سانتر ایرانپوریان را حاتمی با یک ضربه سر دیدنی به سمت دروازه حریف زد اما این موقعیت هم از دست رفت و توپ او با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۶۲ – ضربه ای که روی پای خلیل زاده نشست و به سوی دروازه حریف زده شد را دروازه بان پاختاکور به سختی از زیر تیرک افقی به کرنر فرستاد.
دقیقه ۷۴ – حرکت زیبای سروش رفیعی و سانتر خوب او را مهدی شریفی با ضربه سر از کنار دروازه حریف به بیرون فرستاد.
دقیقه ۸۸ – حملات شدید تراکتوری ها در دقایق پایانی نیز ادامه داشت و ضربه سر مهاجم این تیم توسط دروازه بان حریف مهار شد.
دقیقه ۲+۹۰ – شوت راه دور تراکتورسازان نیز به عنوان آخرین تیر در ترکش این تیم اثری نداشت و بازهم توسط دروازه بان پاختاکور مهار شد.