به گزارش قلم پرس از مراغه، حسین دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۶۰ میلیارد تومان برای طرح‌های گازرسانی در مراغه تخصیص یافته است. رئیس شرکت گاز مراغه گفت: با این میزان اعتبار طرح گازرسانی به ۴۲ روستای شهرستان با بیش از ۳ هزار نفر جمعیت در حال اجراست. دهقانی افزود: با پیشرفت […]

به گزارش قلم پرس از مراغه، حسین دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۶۰ میلیارد تومان برای طرح‌های گازرسانی در مراغه تخصیص یافته است.

رئیس شرکت گاز مراغه گفت: با این میزان اعتبار طرح گازرسانی به ۴۲ روستای شهرستان با بیش از ۳ هزار نفر جمعیت در حال اجراست.

دهقانی افزود: با پیشرفت ۵۰ درصد گازرسانی به روستاهای در حال اجرا  ۳۸ طرح نیمه اول سال به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی روستایی تا پایان سال درصد روستاهای برخوردار از گاز در مراغه به ۹۹.۵ درصد افزایش می یابد.

به گفته رئیس شرکت گاز مراغه، با احداث و بهره‌برداری از ایستگاه تقلیل فشار گاز در مراغه ظرفیت گازرسانی در این شهرستان به دو برابر افزایش می یابد.

وی افزود: با بهره‌برداری از این ایستگاه شهرستان مراغه تا ۲۵ سال آینده مشکل افت فشار گاز نخواهد داشت.

دهقانی متذکر شد: امسال با بهره‌برداری از خط پرفشار انتقال گاز به شهرک صنعتی مراغه مشکل کمبود و افت فشار در ناحیه صنعتی این شهرستان برطرف و واحدهای تولیدی مسیر نیز به شبکه گاز متصل می‌شوند.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی در مراغه درصد برخورداری از نعمت گاز در این شهرستان به  ۹۹.۹ می‌رسد.

شهرستان مراغه با ۱۷۲ روستا و ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان‌شرقی واقع است.

انتهای پیام/۶۰۰۰۷/س