به گزارش قلم پرس از مراغه، سیدمحمدحسن آل‌هاشم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۵۸۰ میلیون تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی در ییلاق‌های سهند مراغه تخصیص یافته است. وی گفت: این اعتبار برای اجرای ۱۰ طرح آبرسانی، بهسازی راه‌ها و ایجاد زیرساخت‌های عشایری در ییلاق‌های سهند هزینه می‌شود. آل‌هاشم افزود: برای توسعه زیرساخت‌های عشایری در […]

به گزارش قلم پرس از مراغه، سیدمحمدحسن آل‌هاشم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ۵۸۰ میلیون تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی در ییلاق‌های سهند مراغه تخصیص یافته است.

وی گفت: این اعتبار برای اجرای ۱۰ طرح آبرسانی، بهسازی راه‌ها و ایجاد زیرساخت‌های عشایری در ییلاق‌های سهند هزینه می‌شود.

آل‌هاشم افزود: برای توسعه زیرساخت‌های عشایری در مراتع سهند ۳۳۰ میلیون تومان از محل توازن منطقه‌ای و ۲۵۰ میلیون تومان نیز از محل سه درصد درآمد گاز و تملک دارایی‌ها تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: از محل طرح‌های عمرانی پل نیمه تمام مسیر ییلاقی صوفی چای تکمیل و طرح نزدیک‌رسانی آب از چشمه‌ها به ییلاق ها اجرا می‌شود.

به گفته مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی، امسال بخشی از راه‌های عشایری مراتع سهند که بر اثر بارش‌ها و سیلاب تخریب شده بهسازی می‌شود.

آل‌هاشم متذکر شد: عشایر سهند در قالب ۷۵۰ خانوار با بیش از ۱۰۰ هزار راس دام سبک تابستان هر سال به مراتع سهند کوچ می‌کنند.

مراتع سهند با ۱۲۹ هزار هکتار وسعت از مناطق مهم عشایری در شمال‌غرب کشور است.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/س