احیای کارخانه «ارج» در پی اقدامات دستگاه قضایی
احیای کارخانه «ارج» در پی اقدامات دستگاه قضایی

محسن مقدس، رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران در گفت‌وگو با میزان از احیاء کارخانه «ارج» در پی اقدامات دستگاه قضایی خبر داد. رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران تمرکز بر تولید را شرط دستیابی به اقتصاد پویا و پیشرفت دانست و گفت: تولید، اساس اقتصاد و اقتصاد نیز بنیان اساسی […]

محسن مقدس، رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران در گفت‌وگو با میزان از احیاء کارخانه «ارج» در پی اقدامات دستگاه قضایی خبر داد.

رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران تمرکز بر تولید را شرط دستیابی به اقتصاد پویا و پیشرفت دانست و گفت: تولید، اساس اقتصاد و اقتصاد نیز بنیان اساسی کشور است و از این‌رو دستگاه قضایی در حوزه‌های اداری موضوع فسادستیزی را بر عهده دارد.

وی با تاکید براینکه دستگاه قضا حافظ نظم در امور اقتصادی است، گفت: این دستگاه از طریق سازمان بازرسی و دادستانی‌ها به مفاسد حوزه اقتصادی ورود کرده و از اقتصاد سالم حمایت می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

مقدس با اشاره به اینکه اقدامات دستگاه قضایی منجر به احیاء کارخانه «ارج» شد، افزود: در روزی که دستگاه‌ها و ماشین آلات بسیار بزرگ این شرکت را مصادره می‌کردند، از طریق معاونت اقتصادی مطلع شدیم و با حمایت رئیس کل دادگستری استان تهران در همان روز دستورات لازم صادر شد.

رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران همچنین از پیگیری احیاء «کارخانه قند ورامین» در فاز اول سخن گفت و اظهار کرد: مجتمع شیر «وارنا» نیز همین مشکلات را داشت و قرار بود این مجتمع بین بانک‌ها تقسیم شود؛ اما با حمایت قوه قضاییه این مجتمع نیز حفظ و راه اندازی شد.

مقدس با بیان اینکه عمده مشکلات واحد‌های تولیدی ناشی از سیستم بانکی است، گفت: نظام بانکی ما باید در حوزه تولید اصلاح شود.

وی با تأکید بر اینکه بانک‌ها و موسسات اعتباری حق گرفتن وکالت بلاعزل از واحد‌های تولیدی برای ضبط وثایق ندارند، گفت: پیگیری این موضوع در دستور کار قوه قضاییه است.

انتهای پیام/