احداث یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرک جوانان  تبریز
احداث یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرک جوانان  تبریز

شهردار تبریز از احداث یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرک جوانان با هدف رفع حاشیه نشینی و رفع خطر از ۴۸ هکتار از مسیرگشائی خیابان ۴۵ متری انقلاب خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار ظهر امروز در نود و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام این خبر اظهار […]شهردار تبریز از احداث یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرک جوانان با هدف رفع حاشیه نشینی و رفع خطر از ۴۸ هکتار از مسیرگشائی خیابان ۴۵ متری انقلاب خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار ظهر امروز در نود و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام این خبر اظهار کرد: برای رفع حاشیه‌نشینی و رفع خطر از ۴۸ هکتار از خیابان ۴۵ متری انقلاب برنامه ای توسط شهرداری تبریز تهیه شده تا یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرک جوانان احداث شود.

هوشیار با بیان اینکه این موضوع در قالب طرح اولیه به شورا ارائه شده است، افزود: در این بین ۵۰۰ واحد دیگر نیز سال آینده در شهرک جوانان احداث می‌شود.

وی ادامه داد: ظرفیت احداث هفت هزار واحد در این محدوده وجود دارد و احداث دیگر واحدها نیز در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهند گرفت.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: مبلغ مورد نیاز برای احداث این واحدها یک هزار میلیارد تومان است و طی یک سال ساخته خواهد شد.

هوشیار در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز تفاهم‌نامه ای جهت اجرای دو پروژه دو هزار میلیاردی در شرق و غرب تبریز در دست داریم.

یک فوریت لایحه شهرداری تبریز مبنی بر تجویز عقد قرارداد احداث یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرک جوانان توسط اعضای شورای اسلامی شهر تبریز اعلام وصول و تصویب شد.

 

مناطق و سازمان ها تدوین بودجه پیشنهادی ۱۴۰۲ را تسریع کنند

شهردار تبریز از مناطق دهگانه و سازمان های تابعه شهرداری خواست تدوین و تقدیم بودجه پیشنهادی خود برای سال آینده تسریع کنند.

یعقوب هوشیار در جمع مدیران شهرداری با اشاره به در پیش بودن فصل بودجه نویسی برای سال آینده گفت: مناطق دهگانه و سازمان های تابعه شهرداری تا پایان آبان مکلف به تدوین و ارسال بودجه پیشنهادی خود به شهرداری مرکز هستند و لازم است در مدت زمان باقی مانده، نسبت به تسریع مراحل بودجه نویسی اقدام کنند.

وی افزود: فرصت سوزی در تدوین بودجه پیشنهادی و تاخیر در ارسال به موقع آن، زمینه ساز تاخیر در تدوین و تقدیم لایحه بودجه شهرداری به شورای شهر می شود، برای همین، باید خود را موظف به ارایه به موقع لایحه بودجه سال آینده به شورا بدانیم.

شهردار تبریز ابراز امیدواری کرد که با همکاری و جدیت همه مدیران شهرداری، زمینه برای تدوین و ارایه بودجه ای هدفمند، واقعی و منطبق با نیازها و مشکلات شهروندان در سال آینده فراهم شود.

انتهای پیام/