خبرگزاری میزان – سهرابی انبارکی، رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور از اجرای طرح «حقوق یار انقلابی» در ۴ هزار حوزه مقاومت بسیج کشور تا پایان امسال خبر داد و گفت: در گام نخست اجرای طرح حقوق یار انقلابی، امسال ۴ هزار حقوقدان بسیجی برای حل مشکلات حقوقی مردم در حوزه‌های مقاومت بسیج شهرها، روستا‌ها و […]

خبرگزاری میزان – سهرابی انبارکی، رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور از اجرای طرح «حقوق یار انقلابی» در ۴ هزار حوزه مقاومت بسیج کشور تا پایان امسال خبر داد و گفت: در گام نخست اجرای طرح حقوق یار انقلابی، امسال ۴ هزار حقوقدان بسیجی برای حل مشکلات حقوقی مردم در حوزه‌های مقاومت بسیج شهرها، روستا‌ها و محلات مستقر می‌شوند.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور خاطرنشان کرد: در گام دوم اجرای این طرح، حقوقدانان بسیجی در ۵۰ هزار پایگاه مقاومت بسیج طی سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ مستقر می‌شوند تا به مردم مسائل حقوقی را آموزش دهند و پاسخگوی پرسش‌های حقوقی و قضایی آنان باشند.

وی از آغاز اجرای طرحی برای کمک به تحقق سند تحول قضایی هم خبر داد و گفت: در قالب این طرح با محوریت بسیج، بسیج به عنوان نیروی محرکه و هم افزا برای احقاق حقوق عامه به کمک دادستان‌ها می‌آید.

بیشتر بخوانید:

انبارکی ادامه داد: راه اندازی شبکه گسترده‌ای از بسیجیان برای مبارزه با فساد یکی دیگر از محورهاییست که بسیج برای تحقق سند تحول قضایی به کمک قوه قضاییه می‌آید.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور، بازاجتماعی کردن زندانیان را یکی دیگر از اقدامات سازمان بسیج حقوقدانان عنوان کرد و گفت: در قالب این طرح پارسال ۵ هزار زندانی جرایم غیر عمد و جرایم عمد سبک شناسایی و با کمک خیران آزاد شدند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به انتخابات پیش رو نیز اشاره کرد و گفت: چشم دشمنان به این انتخابات است و همه باید از همه ظرفیت خود برای حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رای استفاده کنند.

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان که ریاست سازمان بسیج حقوقدانان استان گلستان را هم برعهده دارد، در این جلسه گفت: امسال و پارسال در مجموع با مشارکت بسیج، ستاد دیه، خیران و اداره کل زندان‌های استان گلستان در مجموع ۲۳۲ نفر از زندان آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: بسیج حقوقدانان ظرفیت خوبی برای کمک به دسترسی آسان و ارزان مردم به متخصصین حوزه حقوق است تا با مشورت با خبرگان این بخش، کمتر گرفتار شوند.

نشست بصیرتی بسیج حقودانان امروز با حضور اعضای بسیج حقوقدانان استان گلستان در دادگستری کل این استان برگزار شد.

انتهای پیام/