به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تقی کرمی امروز در گردهمایی مدیران کل امور روستایی و شوراهای استان های سراسر کشور که امروز به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار داشت: از سال ۸۲ تا سال ۹۲ دولت وقت ۱۰۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در اختیار دهیاری ها قرار داده بود در حالی که در هشت سال گذشته این رقم با […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تقی کرمی امروز در گردهمایی مدیران کل امور روستایی و شوراهای استان های سراسر کشور که امروز به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار داشت: از سال ۸۲ تا سال ۹۲ دولت وقت ۱۰۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در اختیار دهیاری ها قرار داده بود در حالی که در هشت سال گذشته این رقم با افزایش قابل توجهی روبه رو بوده است.

وی گفت: در سال ۹۱ دولت وقت حتی یک ریال از محل ارزش افزوده به دهیاری های استان پرداخت نکرده بود در صورتی که سال گذشته با وجود تحریم ها و شرایط سخت کرونایی، دولت دوازدهم بالغ بر ۲۵۵ میلیارد تومان اعتبار به دهیاری های استان تخصیص داد که این موضوع با توجه به شرایط سخت کشور بسیار مهم است و نشان از توجه خاص دولت به روستاها دارد.
 
مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در گذشته برای روستاهای فاقد دهیاری منابع تخصیص نمی یافت، ولی در دولت تدبیر و امید  برای نخستین برای به روستاهای فاقد دهیاری نیز منابع مالی تخصیص یافته و دهها و شاید صدها پروژه از این محل در روستاها و بخصوص مناطق محروم و دورافتاده اجرا شده است.
 
وی ادامه داد: در این مدت بالغ بر ۷۸ میلیارد تومان به حساب فرمانداری های شهرستان ها برای اجرای پروژه های عمرانی در روستاهای فاقد دهیاری واریز شده است که از این محل ۳۸۸ پروژه شامل راهسازی، پل سازی، آب رسانی، برق رسانی و … اجرا شده است.

کرمی همچنین از ابلاغ دستورالعمل برگزاری آزمون و به‌کارگیری نیرو در دهیاری‌های استان خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم در قالب این آزمون ۴۰۰ نفر در دهیاری های استان جذب و بکارگیری شوند.
 
وی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: از سال ۱۳۵۷ تا پایان سال ۹۴، یک و نیم میلیون مترمربع در راه های روستایی استان، آسفالت ریزی شده در حالی که در هشت سال فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم، این رقم به بیش پنج میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع افزایش یافته است.
 

انتهای پیام/۶۰۰۰۱