آفرین به اصناف و بازار تبریز که همانند سابق به دشمن بهانه‌ای ندادند/ مسوولان مشکلات را زودتر حل کنند تا کاسه چه کنم دست نگیرند 
آفرین به اصناف و بازار تبریز که همانند سابق به دشمن بهانه‌ای ندادند/ مسوولان مشکلات را زودتر حل کنند تا کاسه چه کنم دست نگیرند 

امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا با چهره منفور خود چگونه ادعای حمایت از حقوق بشر دارد، گفت: شعار مرگ بر آمریکا هرگز فراموش نخواهد شد.امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا با چهره منفور خود چگونه ادعای حمایت از حقوق بشر دارد، گفت: شعار مرگ بر آمریکا هرگز فراموش نخواهد شد. به گزارش  […]

امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا با چهره منفور خود چگونه ادعای حمایت از حقوق بشر دارد، گفت: شعار مرگ بر آمریکا هرگز فراموش نخواهد شد.امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا با چهره منفور خود چگونه ادعای حمایت از حقوق بشر دارد، گفت: شعار مرگ بر آمریکا هرگز فراموش نخواهد شد.

به گزارش  قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز به التهابات بازار مخصوصاً در بازار طلا اشاره کرد و اظهار داشت: البته نمی‌توان گفت که نوسانات طلا روی معیشت مردم هیچ تاثیری نگذاشته است ولی این التهابات بیشتر از همه روی روان مردم اثر گذاشت و با مشکلاتی روبه‌رو کرد.

التهابات بازار نشان از مسئله روانی و تبلیغاتی است 

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه این التهابات دلیل منطقی ندارد و حاصل جنگ روانی است، گفت: با توجه به تزریق بیش از معمول در بازار باز هم شاهد افزایش قیمت هستیم و این دقیقاً نشان از مسئله روانی و تبلیغاتی دارد.

امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه دشمن در مرحله جدید، خصومت خود علیه مردم ایران را علنی به نمایش گذاشته است، افزود: در این شرایط ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی در کشور احساس می‌شود و همانطور که رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر تاکید کردند، باید هر سه قوا این مسئله را دنبال کنند.

وی متذکر شد: آمریکا به دنبال افزایش ناآرامی و بهره‌برداری امنیتی در ایران است و تلاش می‌کند تا با افزایش تحریم‌ها زمینه بروز ناآرامی در کشور را فراهم کند تا به واسطه آن بستر‌های دیگر ناآرامی را فراهم سازد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه برنامه بازار تهران در روزهای اخیر را یادآور شد و گفت: آنهایی که در آشوب اخیر بازار تهران دستگیر شدند، هویتشان معلوم شده و از بیان مشکلات بازاریان، سودجویی کرده  و موج‌سواری کردند.

آفرین به بازاریان تبریز که سراسر افتخار هستند 

وی با تاکید به اینکه دشمن بازار تبریز را هدف خود قرار داده بود، تصریح کرد: باید به اصناف و بازار تبریز آفرین گفت که همانند سابق به دشمن بهانه‌ای ندادند.

امام جمعه تبریز دیدار خود با اصناف و اتحادیه را مورد اشاره قرار داد و گفت: در عین حال که مسوولان امر و مسوولان اقتصادی کشور باید به فکر حل بازار و بازاریان باشند، ولی بازار تبریز هیچ‌گونه به سودجویان بها نداد که باید آفرین به مردم و بازاریان غیرتمند تبریز گفت که همیشه ما را سربلند کردند.

وی ادامه داد: در این نماز وحدت‌آفرین جمعه تبریز، اصناف و مردم تبریز اعلام می‌کنند که در عین حال که خواستار رسیدگی به مشکلات هستیم ولی به هیچ‌وجه بهانه به دشمنان نداده و نخواهیم داد.

آل‌هاشم اذعان داشت: ما خدمات اصناف و بازاریان را طول انقلاب و دفاع مقدس فراموش نمی‌کنیم و با این فداکاری‌ها مگر می‌شود آنها در راه تحقق آرمان‌های انقلاب کوتاهی کنند.

مسوولان مشکلات را زودتر حل کنند تا کاسه چه کنم دست نگیرند 

وی افزود: مسوولان اقتصادی کشور باید با سرعت مشکلات اقتصادی را حل کنند و کاری نکنند بعد از ایجاد مشکل کاسه چه کنم دست بگیرند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه بنده در موضوع کامیونداران هم گفتم که آنها مشکلات اقتصادی و صنفی دارند و اجازه ندهید تا دشمن موج‌سواری از موضوع کنند، افزود: باید زودتر مشکلات را حل کنیم تا بهانه‌ای به دست دشمن داده نشود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر وحدت و همدلی بین آحاد مردم، دولت و دست اندرکاران مرتبط برای حل مشکلات لازم است.

توجه به موضوع آب و بحران آب در جهان و ایران 

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به بحران آب در کشور، گفت: میزان مصرف جهانی از یک درصد قابل استفاده از ۵۰ سال گذشتهسه برابر شده است و متاسفانه یک میلیارد نفر در جهان دسترسی به آب شرب نداشته و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر در طول سال با مشکل آب شرب روبه‌رو هستند.

آل‌هاشم با اشاره به اینکه حدود ۲ میلیون نفر در جهان به خاطر آب جان خود را از دست می‌دهند، افزود: جهان تا سال ۲۰۳۰ میلادی با مشکل جدی آب روبه رو خواهد شد، از این‌رو باید آب را به خوبی مصرف کرد و در مصرف آن صرفه‌جویی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، در اعلام مناسبت‌های تقویمی هفته، سالگرد درگذشت آیت‌الله صدوقی و علامه امینی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ‌علامه امینی مرزبان حریم تشیع بودند.

وی ادامه داد: هفته صنعت و معدن را در این هفته خواهیم داشت. معدن و معدن‌کاری در ایران سبقه طولانی داشته به طوریکه ایران یک درصد جمعیت جهان و هفت درصد معادن جهان را داراست.

معادن ایران راهی برای رهایی اقتصاد از نفت است 

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه کشور ایران دارای ۶۸ نوع ماده معدنی غیر نفتی، ۳۷ میلیارد تن ذخایر کشف شده و ۵۶ میلیارد تن ذخایر بالقوه است،گفت: ایران یکی از کشورهای غنی از حیث معدنی است و جزو کشورهای ثروتمند است، از این‌رومسوولان به سمت نهضت کاهش خام‌فروشی و افزایش بهره‌وری بروند.

وی افزود: ما از طریق معدن می‌توانیم اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت رها کنیم.

آمریکا با سبقه سیاه خود چگونه ادعای حمایت حقوق بشری دارد؟ 

 آل‌هاشم خاطرنشان کرد: هفته افشای حقوق بشر آمریکایی است پیش روست و این آمریکا ترورپرور با آن سبقه سیاه خود مدافع حقوق بشر شده است.

وی افزود: آیا حمله به کاروان عروسی در افغانستان، کمک به تروریست‌ها، ۶۰ سال نسل‌کشی در فلسطین، حادثه حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران نقض حقوق بشر نیست؟

خطیب نماز جمعه تبریز ابراز کرد: باید با هوشیاری به مدعیان دروغین حقوق بشر ثابت کنیم که دروغگو و فریبکار هستند چراکه ملت ایران هیچ‌گاه حمله ناو جنگی به هواپیمای ایرباس که ۲۹۰ غیرنظامی بی‌گناه در آن اتفاق به شهادت رسید که ۶۶ نفر آنها کودک بودند، را فراموش نمی‌کند، ما نمی‌توانیم شعار مرگ بر آمریکا را فراموش کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه با بیان اینکه فصل گرماست و در مساجد کلاس‌های تابستانی تشکیل می‌شود، گفت: هیات امنا و پایگاه‌ها و روحانیت تلاش کنند فرزندانمان از کلاس‌های فرهنگی استفاده کنند.

وی متذکر شد: برخی مساجد به جای استقبال از نوجوانان، اجازه ورود به مساجد را به بهانه شلوغی نمی‌دهند، در حالیکه باید اجازه دهیم تا به مسجد بیایند و از کلاس‌ها استفاده کنند و به تبع آن، آنها را در برابر تهاجم فرهنگی دشمن و کلاس‌های دینی و سیاسی آگاه کنیم.