آغاز همکاری‌های دانش‌‍بنیان آذربایجان‌شرقی با چین
آغاز همکاری‌های دانش‌‍بنیان آذربایجان‌شرقی با چین

استاندار آذربایجان شرقی از آغاز همکاری‌های دانش‌‍بنیان استان با چین خبر داد و گفت: ارزش افزوده بخش صنعت در استان، شتابان نیست؛ اما وضعیت بدی هم ندارد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرّم صبح امروز در دیدار رئیس انجمن دوستی ایران و چین، اظهار با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی برای تحقق اهداف بزرگ […]استاندار آذربایجان شرقی از آغاز همکاری‌های دانش‌‍بنیان استان با چین خبر داد و گفت: ارزش افزوده بخش صنعت در استان، شتابان نیست؛ اما وضعیت بدی هم ندارد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرّم صبح امروز در دیدار رئیس انجمن دوستی ایران و چین، اظهار با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی برای تحقق اهداف بزرگ و راهبردی در دولت سیزدهم، اظهار کرد: حوزه زیرساختی یکی از حوزه‌هایی است که تلاش می‌کنیم با استفاده از همکاری‌های بین‌المللی، عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کنیم.

وی افزود: عقب‌ماندگی در حوزه زیرساخت‌ها موجب شده است که ظرفیت‌های بخش خصوصی به‌طور کامل آزاد نشود؛ در حالی که یک گام راهبردی از سوی دولت در این حوزه، بخش خصوصی را چند گام جلو می‌اندازد.
 
خرم با اشاره به اینکه ظرفیت‌های آذربایجان شرقی توان تحول در اقتصاد کشور را دارد، افزود: موقعیت ژئوپولیتیکی استان ایجاب می‌کند که هاب لجستیکی مطمئنی برقرار شود که در این خصوص مطالعات لازم را با همکاری گروه دوستی ایران و چین برای توسعه زیرساخت‌ها انجام می‌دهیم و در مدت زمان مشخص، وارد فاز عملیاتی خواهیم شد.
 
استاندار آذربایجان شرقی همچنین از آغاز همکاری‌های دانش‌‍بنیان استان با چین خبر داد و گفت: ارزش افزوده بخش صنعت در استان، شتابان نیست؛ اما وضعیت بدی هم ندارد.
 
علاءالدین بروجردی، رئیس انجمن دوستی ایران و چین هم در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های همکاری ایران و چین در حوزه‌های مختلف، گفت: چین، ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای ایران است و دولت سیزدهم عزم خود را برای توسعه تجارت و سرمایه‌گذاری زیرساختی با این کشور جزم کرده است.

انتهای پیام/