آذربایجان‌شرقی رتبه اول در تعداد آزادراه‌های کشور
آذربایجان‌شرقی رتبه اول در تعداد آزادراه‌های کشور

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: ۵٫۵ درصد از شبکه راه های کشور در استان قرار دارد که این استان را در رتبه اول تعداد آزادراه های کشور قرار داده است. به گزارش قلم پرس،از تبریز، اروجعلی علیزاده؛ مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان آذربایجان شرقی ظهر امروز در گفت‌وگو […]مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: ۵٫۵ درصد از شبکه راه های کشور در استان قرار دارد که این استان را در رتبه اول تعداد آزادراه های کشور قرار داده است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، اروجعلی علیزاده؛ مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان آذربایجان شرقی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این استان دارای ۱۴ هزار کیلومتر راه بوده که از این میزان ۱۰ هزار کیلومتر شبکه راه‌های روستایی و چهار هزار کیلومتر شبکه راه‌های اصلی، شریانی و فرعی است.

علیزاده افزود: این استان از نظر آزادراهی در رتبه اول کشور و از نظر طول راه‌ها بعد از استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، شیراز و کرمان در رتبه پنجم قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه نگهداری، حفاظت، ایمنی و حذف نقاط پرحادثه راه ها از وظایف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان است، یادآور شد: از شهریور سال گذشته تا شهریور امسال ۸۲۴ کیلومتر از شبکه اصلی و شریانی، طرح آسفالت، درزگیری و روکش و پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر خط کشی انجام شده است.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.