آخرین وضعیت پروژه نجات  تبریز
آخرین وضعیت پروژه نجات  تبریز

شهردار تبریز از اتمام فاز اول پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب( پروژه نجات ) خبر داد و گفت: خروج این منطقه بزرگ از بن بست، موجب توسعه فعالیت حمل و نقل عمومی در این محدوده خواهد شد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار بعد از ظهر امروز در نخستین قرار خدمت از دور پنجم […]شهردار تبریز از اتمام فاز اول پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب( پروژه نجات ) خبر داد و گفت: خروج این منطقه بزرگ از بن بست، موجب توسعه فعالیت حمل و نقل عمومی در این محدوده خواهد شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار بعد از ظهر امروز در نخستین قرار خدمت از دور پنجم قرارهای خدمت شهرداری تبریز در بازدید از پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب اظهار کرد: عملیات اجرایی اعم از تملک و تخریب در ۸۰۰ متر اولیه این پروژه  به اتمام رسیده است.

وی طول این پروژه را ۱۶۰۰ متر عنوان کرد و افزود: برنامه اول در این پروژه اجرای دو باند تندرو و باندهای کندرو برای دسترسی محلات به این مسیر است.

هوشیار با اشاره به اتمام عملیات خاکبرداری گفت: اعتبار اولیه پروژه ۴۰ میلیارد تومان است که در سه فاز طراحی شده است. فاز اول آن توسط شهرداری منطقه ۱۰ تبریز در حال اجراست و شهرداری منطقه ۱ نیز اجرای دو فاز دیگر آن را بر عهده گرفته است.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: در راستای ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین و پایدارسازی این مناطق، احیاء بافت های قدیمی و فرسوده شهری، کمک به روان سازی ترافیک، خروج محلات و معابر شهری از بن بست چندین ساله و رفع خطر از محلات پروژه ۴۵ متری انقلاب در حال اجراست.

هوشیار یادآور شد: با توجه به اهمیت پروژه‌های مسیرگشایی در کاهش محرومیت محلات کم‌برخوردار، روند اجرایی تملک و آزادسازی املاک و واحدهای واقع در مسیر این پروژه به طول ۱۶۰۰ متر و عرض ۴۵ متر در حال انجام است که از مجموع ۳۳۰ واحد مسکونی در این مسیر، ۶۱ باب ملک مسکونی در فاز اول تملک و تخریب شده است.

پروژه ۴۵ متری انقلاب که از آن به عنوان پروژه نجات تبریز هم یاد می شود، در متراکم ترین منطقه کم برخوردار و حاشیه نشین تبریز اجرا می شود و خیابان انقلاب را به اتوبان پاسداران متصل می کند و در مسیر خود، از کوثر شرقی و «طرلان دره‌سی» نیز عبور می‌کند.

پایان پیام/۶۰۰۰۲