آخرین وضعیت زمین های خاوران از زبان شهردار تبریز
آخرین وضعیت زمین های خاوران از زبان شهردار تبریز

شهردار تبریز از شهروندان به سبب معارضات ۲۰ ساله زمین‌های شهرک خاوران عذرخواهی می‌کنم. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار  امروز در سی و هفتمین قرار خدمت شهرداری تبریز که در منطقه ۹ برگزار شد، اظهار کرد: از شهروندان به سبب معارضات ۲۰ ساله زمین‌های شهرک خاوران عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم با برطرف شدن مسئله، […]شهردار تبریز از شهروندان به سبب معارضات ۲۰ ساله زمین‌های شهرک خاوران عذرخواهی می‌کنم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار  امروز در سی و هفتمین قرار خدمت شهرداری تبریز که در منطقه ۹ برگزار شد، اظهار کرد: از شهروندان به سبب معارضات ۲۰ ساله زمین‌های شهرک خاوران عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم با برطرف شدن مسئله، گامی موثر جهت حل مشکلات شهروندان برداشته شود.

وی با بیان اینکه فازهای اول و دوم مسکن خاوران اولویت کاری شهرداری محسوب می شود و تصمیم گرفته‌ایم با تمرکز بر این دو فاز، موضوع زمین های خاوران را به نتیجه برسانیم، گفت: سال گذشته قول مساعد دادیم که موضوع زمین های فازهای اول و دوم خاوران را حل کنیم که طی این مدت، بیشترین زمان و انرژی برای این منطقه اختصاص داده شده است.

 وی همچنین یادآور شد: استعلامات لازم درباره نسق و مشخصات این زمین‌ها آغاز شده است.

شهردار تبریز بیان کرد: در روزهای آتی جلساتی با نمایندگان منطقه خاوران و نمایندگان سیستم‌های نظارتی برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: پس از بررسی دقیق به الگویی مشخص در خصوص نحوه بررسی و تعیین معیار می‌رسیم تا فرایند به شکل مطلوبی انجام شود.

هوشیار با تأکید بر ضرورت شفاف سازی و زمان‌بندی، ابراز امیدواری کرد: با همکاری ذینفعان و ارگانهای مرتبط این فرایند به شکل موفقیت‌آمیزی به پایان رسیده و تأثیر مثبت خود را بر روی رونق منطقه خاوران نشان دهد.

وی با بیان اینکه بعد از پیگیری سال قبل از اردیبهشت سال جاری موضوع بازنگری طرح به شهرداری ابلاغ شده، گفت: اطلاع داده بودیم از ابتدای تیر در رابطه با اراضی فاز اول کار جلسات شروع شده است 

شهردار تبریز با بیان اینکه می خواهیم تعیین تکلیف به صورت شفاف انجام گیرد، گفت: سه نفر به نمایندگی از ذینفعان به همراه کارشناسانی از اداره مرتبط نظارتی در جلسات بررسی حضور داشته و در جریان امور قرار گیرند.

وی گفت: امیدوارم در سریعترین زمان ممکن این فرایند به پایان می رسد چرا شهرداری نیز خواهان رونق در شهرک خاوران است.

پایان پیام/